Вчені придумали нову гіпотезу походження води на Місяці

Останні вивчення супутника Землі довели, що Місяць має воду, а нещодавно вчені висунули нову гіпотезу її походження там
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "24 Техно".

Процес утворення води на Місяці завдяки сонячному так званому вітру розглянули автори нової статті, опублікованої в Astrophysical Journal Letters. За допомогою даних, зібраних японським навколомісячним зондом Kaguya, вони реєстрували зміни у потоці сонячного вітру, "що омиває" супутник. А спостереження індійського апарату Chandrayaan-1 допомогли оцінити розподіл води в приполярних регіонах.

Результати виявилися досить несподіваними: ніяких істотних змін у кількості криги в належні дні не відбувається. Тому вчені висувають нову гіпотезу походження води на Місяці, не пов'язану з ефектами сонячного вітру.

На їх думку, магнітосфера Землі також здатна направляти протони і "поливати" місячну поверхню такою ж кількістю частинок, як і сонячний вітер: хоча вони далеко не так сильно прискорені. Потік містить і протони, і іони кисню з верхніх шарів земної атмосфери і цього "земного вітру" може бути достатньо для утворення нових молекул води на Місяці.

Як відомо, згідно з попередньою гіпотезою вода може з'являтися безпосередньо на супутнику Землі. Все через протони сонячного вітру які досягають поверхні Місяця, не захищеної ні атмосферою, ні магнітосферою, на відміну від нашої планети. На поверхні Місяця протони взаємодіють з оксидами у складі мінералів, утворюючи нові молекули води і постійно поповнюючи запас вологи, яка випаровується у космос.

Однак раніше вважалося, що в періоди, коли Місяць опиняється ненадовго захованим від сонячного вітру, кількість води на його поверхні мав би зменшуватися.

Нагадаємо, 20 березня 2020 року в NASA заявили, що через коронавірус призупиняють створення ракет для польотів на Місяць і Марс.

29 січня 2021 року завдяки новому радіолокаційному передавачу група американських астрономів зробила високоякісний знімок Місяця.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme