Вчені підрахували, скільки А-бомб спричинять на Землі "ядерну осінь"

Навіть "невелика" ядерна війна з використанням менше п'яти ядерних бомб (можливо, найвірогідніший сценарій у війні ХХІ ст.) може спровокувати "ядерну осінь", яка серйозно зашкодить наземним і водним екосистемам

Про це йдеться у доповіді Університету Лінкольн-Небраска, опублікованому в Environment Magazine, передає Depo.ua з посиланням на IFLS.

Науковці розглядали дані про 19 типів зброї, які зберігаються в арсеналах США, Росії, Китаю, Великої Британії і Франції. Вчені дійшли висновку, що п'ять А-бомб, скинутих на місто, можуть викликати "ядерну посуху". Крім того, Китай може спровокувати ядерну посуху всього однією, своєю найпотужнішою бомбою (яких у них 20 штук).

Попередні дослідження показали, що повне знищення міста розміром з Лос-Анджелес ядерною бомбою може на місяці підняти в стратосферу 5,5 млн тонн золи і сажі, що буде перешкоджати попаданню прямих сонячних променів на Землю.

Також це різко знизило б температуру і кількість опадів по всьому світу. Зрозуміло, що в минулому столітті скинуті тисячі ядерних бомб, але "ядерна осінь" поки що не настала. Однак це пов'язано з багатьма факторами: від характеру сучасної війни до потужності бомб.

"Питання не в тому, чи може статися ядерна засуха, але які фактори збільшують її вірогідність і які заходи можуть бути вжиті для пом'якшення потенційно руйнівних глобальних впливів?" - зазначає керівник проекту Адам Лиска.

"Навіть конфлікт, в який не будуть залучені США, може вплинути на нас і людей в усьому світі", - сказав співавтор роботи Тайлер Вайт, який спеціалізується на міжнародній безпеці та ядерній політиці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme