Вчені назвали найстарішу планету Сонячної системи

Вчені з США з'ясували, що скелясте ядро Юпітера утворилося менш ніж через мільйон років після утворення Сонячної системи

Протягом наступних двох або трьох мільйонів років його ядро виросло до розмірів в 50 разів більша за масу Землі, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

"Завдяки комп'ютерним моделям народження Юпітера ми в перший раз можемо сказати про Юпітер на основі вимірів, проведених в лабораторії", - сказав співавтор дослідження Томас Крюйер, науковий співробітник Національної лабораторії Лоуренса Лівермора в Каліфорнії.

Наша Сонячна система почалася як диск пилу і газу 4,6 мільярда років тому. Першими планетами були так звані газові гіганти. Астрономи підозрюють, що саме Юпітер є найстарішим газовим гігантом, оскільки він набрав більше матеріалу з пило-газового диска, ніж молодші планети.

Більш того, він виступав в якості бар'єру, який захищав внутрішню Сонячну систему від метеоритів. Гравітація Юпітера був досить сильною, щоб запобігти проліт метеоритів за межі своєї орбіти.

"Близько 1 мільярда років тому Юпітер стає досить великим, щоб відрізати внутрішню Сонячну систему від зовнішньої частини Сонячної системи", - зазначив планетарний вчений Брендон Джонсон з університету Брауна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme