Вчені "навчили" штучний інтелект бачити "душу" людини крізь очі

Алгоритми машинного навчання демонструють зв'язок між рухами очей та чотирма рисами особистості з "великої п'ятірки"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на CNET.

Так, у спільному проекті Університету Південної Австралії та Університету Штутгарта було використано штучний інтелект та відео-орієнтири від SensorMotoric Instruments, які стежили за рухами очей 42 учасників.

Дослідники перевірили отримані дані за допомогою анкет.

Із так званої "великої п'ятірки" рис особистості (відкритість досвіду, сумлінність, екстраверсія, доброзичливість і нейротизм) штучний інтелект зумів надійно визначити чотири: нейротизм, екстраверсію, доброзичливість та сумлінність.

Згідно з дослідженням, рухи очей для ідентифікації рис особистості були використані вперше, що вже є цікавим. Але кінцева мета, за словами Тобіаса Лотчера з Університету Південної Австралії, полягає в покращенні в майбутньому взаємодії між людиною та машиною.

"Люди завжди шукають покращень та персоналізації послуг, але сьогоднішні роботи та комп'ютери не достатньо "знають" суспільство, тому вони не можуть адаптуватися до невербальних сигналів", - пояснив учений.

"Це дослідження дає можливості для розробки роботів та комп'ютерів таким чином, щоб вони могли краще інтерпретувати людські соціальні сигнали", - додав він.

Нагадаємо, дослідники з проекту DeepMind навчили штучний інтелект грати в індивідуальну версію Quake III Arena як людина.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme