Вчені довели, що собаки вміють розпізнавати людські емоції

Вчені-біологи знайшли докази того, що собаки можуть "читати" емоції своїх власників
Depo.Життя
14 січня 2016 12:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на The Daily Mail.

Як виявилося, собаки не просто виконують команди, а формують абстрактні розумові уявлення, ґрунтуючись на емоційному стані господаря, згідно психологічних досліджень учених з університету Лінкольна.

Для експерименту було взято 17 собак. Їм показували фото позитивних і негативних емоцій різних людей, а потім простежували їхню реакцію.

Кожна тварина взяла участь у двох сеансах - по десять завдань у кожному. Тваринам показували екрани із зображеннями щасливих людей і собак або тих же істот у стані роздратування і злості.

Одночасно з демонстрацією картинок собакам програвали звуки - голоси сердитої або радісної людини (і собаки). Щоб виключити реакцію тварин на слова відомої їм англійської мови, запис голосу людини був зроблений португальською.

У більшості дослідів - 67% - тварини набагато довше дивилися на зображення, якщо вираз обличчя (морди) на ньому збігався з вираженими в голосі емоціями. Ця закономірність не залежала від того, хто був представлений на екрані - людина чи собака, а також не залежала від статі людини.

Вчені довели, що собаки вміють розпізнавати людські емоції  - фото 1

Вчені довели, що собаки вміють розпізнавати людські емоції  - фото 2

У підсумку, факт того, що собаки відчувають і розуміють психологічний стан господаря, підтвердився. Вчені довели, що собакам притаманна здатність внутрішньої категоризації емоцій, яка до цього виявлялася тільки у людей.

ФОТО: The Daily Mail

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя