Вчені дізналися, чому люди старіють із різною швидкістю

Американські вчені дійшли висновку, що люди старіють із різною швидкістю, а їхній біологічний вік може в рази відрізнятися від календарного

Як повідомляє видання Лента.ру, геронтологи спостерігали за учасниками так званого "Данидинського дослідження" і протягом 12 років досліджували 18 біологічних маркерів, що відображають реальний вік людини.

Серед них були стан нирок та печінки, рівень холестерину, функціональний стан серцево-судинної системи.

 Динаміку змін цих маркерів учасникам експерименту заміряли в 26, 32 і 38 років. Результати здивували досвідчених геронтологів. Виявилося, що біологічний вік 38-річних варіювався від 28 до 61 року. Таким чином, до кожного дня народження деяких учасників їхнє життя долало відтинок у півтора-два роки. Ті, у кого біологічний вік перевищував календарний, погано проходили тести, які зазвичай дають літнім людям (на координацію рухів і рішення нетривіальних завдань).

Важче їм давалися і фізичні зусилля, наприклад, підйом по сходах.

Крім того, вчені змогли наблизитися до відповіді на запитання, наскільки зовнішність відповідає реальному віку людини. Вони запросили добровольців-студентів і попросили їх визначити вік учасників експерименту за фотографіями. Виявилося, що біологічно старіші люди сприймаються такими і на фотознімках. "Люди, які старішають із підвищеною швидкістю, ще у зрілому віці слабшають, стають менш витривалими, у них знижуються когнітивні здібності, вони починають гірше оцінювати своє здоров'я і виглядають старшими", - зазначають геронтологи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme