Вчені б'ють на сполох через "божевільно теплі" зими в Арктиці

Площа льодового покриву Арктики досягла мінімуму за всю історію спостережень

Про це йдеться в повідомленні Національного центру США з вивчення сніжної і льодового покриву Землі (NSIDC), передає depo.ua з посиланням на "Вокруг света".

Вчені фіксують мінімум другий рік поспіль. За даними на 24 березня 2016 року, площа льодового покриву Арктики склала 14,52 млн кв. км. Роком раніше цей показник дорівнював 14,54 млн кв. км.

Цієї зими площа льодів була меншою від середніх значень за історію супутникових спостережень. Це стосується всіх районів Арктики, за винятком морів Лабрадор і Баффина і Гудзонової затоки. Особливо сильно крижаний покрив зменшився в Баренцевому морі.

Зростанню льодів в цьому році заважали вітри, які приносили з собою теплі повітряні маси, а також зростання температури вод Світового океану.

Зазвичай найбільша площа льодових покривів припадає на середину березня. Навесні і влітку йдуть танення, а починаючи з вересня лід знову наростає. Однак останні 13 років спостерігається скорочення льодових покривів і в зимові місяці.

За словами дослідників, в цьому році температура повітря в грудні, січні та лютому була вищою за норму в кожному регіоні і становила від 2 до 6 градусів за Цельсієм.

"Я ніколи не бачив такої теплої, божевільної зими в Арктиці2, - наводиться в релізі NSIDC слова директора центру Марка Серрезе.

Зменшення площі льодів в Арктиці почали фіксувати в 2005 році, тоді вперше було поставлено рекордний мінімум. Потім мінімуми фіксувалися в 2007, 2012 і 2015 роках. Супутникові спостереження за зміною площі льодів в Арктиці ведуться 37 років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme