UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В УПЦ МП пояснили, чому переховували бразильського бойовика Лусваргі

Громадянин Бразилії Рафаель Лусваргі, який воював на боці "ДНР", не займався у монастирі УПЦ Московського патріархату жодною деструктивною діяльністю

Про це заявив архієпископ Климент, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу церкви УПЦ МП, інформує Depo.ua з посиланням на Українську службу ВВС.

"Навряд чи ченці цього монастиря чітко розуміли, ким є цей чоловік. По-друге, у монастирі він не займався жодною деструктивною діяльністю", - зазначив Климент.

Він стверджує, що саме дії українського судочинства і силових органів призвели до того, що екс-бойовик опинився у монастирі.

"Чому так сталося - це питання не до Української православної церкви (Московскького патріархату - ред.), а до українського судочинства, прокуратури, СБУ та інших інституцій, за результатом дій яких ця людина отримала повне право жити на території монастиря або у будь-якому іншому приміщенні міста Києва. Тому дивно чути, ніби монастир УПЦ (Московського патріархату - ред.) когось переховував", - сказав архієпископ.

Також він додав, що перебування Лусваргі у монастирі не становило жодної небезпеки для України. "Ця людина там жила, оскільки мала на це повне право, і його надала йому українська держава... Так само, як тисячі інших людей, він міг там молитися чи виконувати послухи, що не становлять жодної загрози для безпеки України", - сказав церковний владика.

Нагадаємо, нещодавно з'ясувалося, що Лусваргі живе на волі в монастирі. 25 квітня у Дніпрі активісти С14 схопили бразильця та силоміць привели до СБУ.

Сьогодні, 7 травня, Павлоградський міськрайсуд Дніпропетровської області, має обрати Лусваргі запобіжний захід.

Довідка: Громадянин Бразилії Лусваргі з вересня 2014 по травень 2015 року брав участь у бойових діях проти сил АТО. Лусваргі був задіяний, зокрема, у підрозділах бойовиків у боях під Дебальцевим та районі Донецького аеропорту.

25 січня 2017 року він отримав вирок від Печерського райсуду Києва – 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак сторона захисту подала апеляційну скаргу на це рішення, і влітку того ж року Апеляційний суд Києва через процедурні порушення скасував вердикт суду першої інстанції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme