В Україну завезли понад 1,3 млн нових вакцин проти поліомієліту

Нову бівалентну вакцину для профілактики поліомієліту доставили в Україну
Depo.Життя
26 вересня 2016 16:41
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Оксана Сивак, передає depo.ua  з посиланням на "Тиждень".

За її словами, зараз є 1 млн 378 тисяч доз вакцини, до 30 вересня її планують розвезти в регіони.

"Станом на сьогодні ми маємо повне забезпечення вакцинами, у вересні ми отримали першу партію бівалентної вакцини у кількості 1 млн 378 тисяч доз", – сказала Сивак.

Вона додала, що всього Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закупив 2 млн 755 тисяч доз бівалентної вакцини, друга партія невдовзі має також надійти в Україну.

За словами Сивак, така кількість вакцини є достатньою для планової вакцинації і для щеплення тих дітей, яких поки що не встигли вакцинувати.

Нагадаємо,  що Україна приєдналася до Глобальної стратегії ВООЗ, ухваленої на 68-й сесії Генеральної асамблеї ООН, з переходу використання живої оральної тривалентної вакцини проти поліомієліту на живу оральну бівалентну вакцину проти поліомієліту й оголосила 18 квітня 2016 року Національним днем переходу на використання бівалентної вакцини. Разом з Україною до цього процесу долучилися ще 156 країн світу.

Припинення використання тривалентної вакцини зумовлене вилученням живої оральної поліомієлітної вакцини ІІ типу вірусу, в якому ВООЗ уже не вбачає загрози.

За даними ВООЗ, лише третина дітей в Україні отримують повноцінну вакцинацію.

Більше новин читайте на Depo.Життя