В Україні зафіксували рекордно низьке задоволення життям

Громадяни України оцінюють свій рівень життя на чотири бали з десяти можливих, з'ясували фахівці американського інституту Геллапа.
Depo.Життя
4 січня 2016 23:23
ФОТО: depo.ua

Автори опитування відзначають, що це найгірший показник за весь час спостережень з 2007 року, повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.

Так, у 2007 році українці оцінювали рівень свого добробуту в 5,3 бала. При цьому фактично в наступні роки задоволення рівнем життя тільки знижувався.

У 2007 році 22% опитаних вважали, що вони процвітають. Ще 58% відзначали, що мають певні труднощі, а 20% говорили, що страждають.

У 2015 році кількість тих, хто страждає, зросла до 36% - це найвищий показник серед країн пострадянського простору.

Тих, хто процвітає, лише 9%; людей, які мають певні труднощі, залишилося приблизно стільки ж - 56%.

В інституті Геллапа зазначають, що з огляду на крах економіки протягом року жахливого конфілкту, не дивно, що такі депресивні погляди пронизують майже всі сегменти українського суспільства - людей усіх вікових груп, рівнів освіти і статі. Такими же залишаютсья і очікування українців щодо їхнього життя у найближчі п'ять років.

Відосток українців, які кажуть, що задоволені стандартами свого життя впав з 27% до 17% за минулий рік, а кількість тих, хто оцінює економічну ситуацію в країні, як бідну, зросла з 62% у 2014 році до 79% у 2015 році.

Найбільше задоволення рівнем життя продемонстрували мешканці західних областей України, найменше - мешканці півдня і центру.

Опитування проводилося 7 липня - 15 серпня серед 1000 осіб у віці від 15 років.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя