В Україні стартувала протимінна місія ООН

Організація Об'єднаних Націй почала в Україні технічну комісію з оцінки потреб в протимінної діяльності, яка триватиме з 23 січня до 5 лютого 2016- го року
Depo.Життя
26 січня 2016 14:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ООН.

Місія оцінить вплив забруднення мінами і вибуховими пристроями і зробить технічні рекомендації щодо подальшої гуманітарної протимінної діяльності.

До складу спільної місії увійшли технічні експерти Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй, Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Організації Об'єднаних Націй з розмінування (ЮНМАС).

Місію підтримує подкластер з протимінної діяльності, діючий в рамках системи координації гуманітарної діяльності, яку очолює ООН.

Експерти, як наголошується, будуть працювати в тісній співпраці з Міністерствами оборони, освіти, внутрішніх і закордонних справ, Державною службою з надзвичайних ситуацій та іншими відповідними органами національного та місцевого рівнів, НВО, ОБСЄ, Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування, та іншими організаціями в Києві і на сході України.

"Через конфлікт, який вибухнув навесні 2014 року, в деяких районах, постраждалих від конфлікту, залишилося багато мін і непідірванних боєприпасів. Протягом останніх місяців більше 80% випадків загибелі цивільних осіб були викликані вибуховими пристроями - такі випадки підкреслюють нагальну необхідність вирішення питання поінформованості про мінну небезпеку і  протимінну діяльність, що дасть можливість мінімізувати кількість жертв по обидві сторони лінії зіткнення ", - заявив координатор системи ООН в Україні та координатор з гуманітарних питань Ніл Уокер.

У той час як основна відповідальність за зусилля з розмінування лежить на сторонах конфлікту, місія ООН матиме допоміжний характер і сприяти в оцінці Організацією Об'єднаних Націй масштабів поточних потреб на місцях і поточних зусиль інших задіяних акторів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя