В Україні стартувала акція "Стоп плагіат"

Сьогодні, 13 листопада, в Україні стартувала акція з дотримання принципів академічної доброчесності #СтопПлагіат, ініційована компанією "Unicheck Україна" за сприяння Міністерства освіти та науки, а також проекту сприяння академічній заборгованості в Україні SAIUP

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Про старт акції було заявлено під час прес-конференції на тему "Практичні кейси впровадження академічної доброчесності в українських закладах освіти та старт акції", де серед запрошених гостей в якості спікерів виступили заступник міністра освіти та науки України Юрій Рашкевич, голова "Unicheck Україна" Андрій Сідляренко, а також координатор проекту сприяння академічної доброчесності в Україні SAIUP Тарас Тимочко.

За інформацією організаторів, нині до акції приєдналися вже понад 20 провідних вишів України.

Зазначається, що мета акції – сприяти поширенню принципів академічної доброчесності серед молоді й науковців України, а також усіх, хто зацікавлений у створенні оригінальних авторських текстів.

Вона спрямована, насамперед, на представників освіти, зокрема ректорів і проректорів вищих навчальних закладів України.

На думку організаторів, саме керівники вишів мають говорити про те, як плагіат впливає на якість освіти і чому важливо дотримуватися принципів академічної доброчесності під час написання наукових робіт.

"Академічна доброчесність – це етичні норми та регламентні норми, які мають впливати на якість освіти та довіру до результатів наукових досліджень. Ми переконані, що коли єдиним голосом всі представники освітньої спільноти будуть говорити, що академічна доброчесність це запорука якісної освіти – це вплине на розуміння людей. Ми закликаємо всі освітні заклади долучитися до акції #СтопПлагіат", – заявив Сідляренко

Рашкевич зазначив також, що великою проблемою, яка стосується плагіату, є так званий плагіат результатів, оскільки його складно визначити за допомогою комп'ютерних програм. Тому, на його думку, важливу роль у боротьбі з плагіатом має відігравати наукове співтовариство.

Довідка: Unicheck – онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в інтернеті чи внутрішньої бази документів користувача.

Сервіс може застосовуватися як для індивідуального використання – студентами, журналістами, письменниками, публіцистами, вчителями, так і для корпоративного використання в школах, коледжах, закладах вищої освіти, видавництвах, рекламних агентствах тощо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme