В Україну надійшла партія зі 117 тисяч доз вакцини Pfizer

Україна отримала 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в рамках програми COVAX
 

Журналіст відділу новин
В Україну надійшла партія зі 117 тисяч д…
Фото: Pixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу ЮНІСЕФ.

"Сьогодні ЮНІСЕФ доставив в Україну 117 000 вакцини Pfizer/BioNTech від СОVID-19 у рамках нової поставки в межах глобальної ініціативи COVAX", – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що протягом цього і на початку наступного тижня в Україну надійде 473 850 доз вакцини Pfizer – безоплатно у рамках COVAX.

Як відомо, ініціатива COVAX – результат безпрецедентної солідарності світової спільноти задля того, щоб забезпечити рівний доступ до вакцин від COVID-19 для всіх країн. Поставки тривають і до кінця 2021 року в рамках ініціативи Україна має отримати достатньо вакцин від різних виробників, щоб захистити від COVID до 20% населення.

Усі вакцини у рамках COVAX Україна отримує безоплатно. Від імені COVAX ЮНІСЕФ закуповує і постачає лише ті вакцини від COVID-19, що відповідають критеріям безпеки та ефективності ВООЗ.

Нагадаємо, 29 травня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що Україна в червні отримає понад 1 мдн доз вакцин від COVID-19 від компаній Pfizer і AstraZeneca.

3 червня в Україну приїхало 700 тисяч доз вакцини AstraZeneca.

Довідка: Вакцина Pfizer / BioNTech – це препарат американського виробництва, який містить генетичні інструкції, що допомагають нашому імунітету захиститись від коронавірусу. Вакцина має ефективність 95% – тобто саме на тільки вона знижує кількість симптоматичних випадків COVID-19 у людей.

Pfizer вводять у виді двох ін'єкцій з інтервалом у 21 день. Зазвичай препарат вводять в м'язи рук. Препарат не рекомендується використовувати для осіб молодше 16 років. Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) погодило з Pfizer і BioNTech план тестування вакцини серед дітей на більш пізньому етапі.

Після вакцинації Pfizer у людей можуть спостерігатися побічні ефекти легкої або середньої тяжкості, однак стан поліпшувався вже через декілька днів. Зокрема, спостерігалися біль і припухлість в місці уколу, головні й м'язові болі, біль в суглобах, жар і озноб. У рідких випадках може бути сверблячка в місці ін'єкції, біль в кінцівках, збільшення лімфатичних вузлів, порушення сну і загальне нездужання, ще рідше – алергічні реакції.

Читайте також: Щепити 75% українців... до 2031 року: Що не так із нашою вакцинацією

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme