В України знайшли унікальні рештки вимерлої тварини

У селі Гопчиця Вінницької області на глиняному кар’єрі знайшли кістки вимерлої тварини

Ймовірно, це рештки шерстистого носорога, проте для точного встановлення потрібно проводити додаткові дослідження та експертизи, передає Depo.ua з посиланням на сайт "Гопчиця".

За словами доктора наук, професора Чернівецького національного університету Богдана Рідуша, який спеціалізується на археології та палеогеографії, усі три кістки – носорога.

З ним погодилися й інші науковці з Національного науково-природничого музею НАН України в Києві та Державного природознавчого музею НАН України у Львові.

Ймовірний вік знахідки – 18-25 тисяч років. Спершу її розцінили, як рештки мамонта.

"Кістка мамонта має іншу морфологію і втричі більша. Дуже важливо провести там додаткове обстеження, бо наявність кількох кісток може вказувати на цінне місцезнаходження викопної фауни, а може, й стоянки", – пояснив Рідуш.

За його словами, якщо було знайдено декілька цілих кісток від однієї тварини, то майже гарантовано поруч лежав цілий чи частковий скелет тварини, з черепом.

"Гомілкова, ліктьова і якась із запястних. Вони залягали у жовтому лесі (пилувата пориста порода), ймовірно, віком 25-18 тис.р. Тож носоріг найбільш ймовірно – шерстистий. Знизу залягає червонуватий пісок, значно давніший", – додав професор.

Він відзначив, що важливо зібрати усі кістки, а також оглянути камені. Знахіду помістили у Народний музей історії села Гопчиця.

ФОТО: Гопчиця

Нагадаємо, у Гондурасі знайшли "загублений світ" з унікальними тваринами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook