UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні збираються лікувати хворих на коронавірус плазмою крові тих, хто вже перехворів

В Україні для лікування коронавірусної інфекції COVID-19 планують використовувати методику переливання плазми крові пацієнтів, які перехворіли

Як передає Цензор.НЕТ, про це 29 березня в інтерв'ю YouTube-проєкту телеведучої Наталі Влащенко "Vласть vs Vлащенко" повідомила керівник відділу безпеки крові та донорства Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Ірина Славінська, передає Depo.ua.

Вона розповіла, що Україна зараз перебуває на стадії розробки експериментального протоколу лікування. У роботі з плазмою українські фахівці використовують американські напрацювання.

"[Цей метод] ще ніхто не підтвердив. Ми паралельно йдемо з американським FDA (управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів)... Ми поки розробляємо [проєкт], хто може бути донором і як у цього донора брати кров. Є гіпотези, що кров має здати людина, яка перехворіла на COVID-19, і не довше двох тижнів має минути [після одужання]. Тобто якщо три тижні минуло, у нього, можливо, не буде потрібних антитіл у плазмі, і ця плазма може не допомогти. Ми дотримуємося насамперед рекомендацій FDA і ВООЗ для того, щоб правильно заготовити плазму. Але ще раз хочу підкреслити: це експериментальний метод. Ми по ходу дії будемо розуміти, у яких людей потрібно буде брати кров, а у яких - ні", – повідомила Славінська.

За її словами, в протоколі намагаються "максимально широко прописати, у кого і які компоненти крові брати і як це використовувати". "Яким хворим, як часто капати, з якою швидкістю", – розповіла вона.

Славінська зазначила, що, швидше за все, донорами будуть люди, які перехворіли COVID-19 "не в найважчій формі".

"Ми не можемо порушувати наше законодавство. Наприклад, за ним донор, який мав високу температуру, місяць не може бути донором. Людина, яка вживала певні препарати, наприклад, антибіотики, два тижні не може бути донором. Це теж потрібно враховувати. Це не просто так було розроблено. Донорство - насамперед, щоб не нашкодити собі. Донорство має бути безпечним", – пояснила вона.

Паралельно з розробкою протоколу Центр громадського здоров'я шукає партнерів у регіонах, які готові приєднатися до проєкту.

"Ми паралельно в пошуках лікарень, які готові приєднатися не тільки до написання протоколу лікування, а й почати це використовувати. Місто Чернівці вже з нами... Ми намагаємося не тільки теорію надати людям, а й знайти пілотні лікарні, які будуть це використовувати", – уточнила Славінська.

 Нагадаємо, що за останніми даними, в Україні 794 лабораторно підтверджених випадки зараження COVID-19.

Станом на 1 квітня у світі кількість хворих на коронавірусну хворобу збільшилась до 856 996, 177 917 осіб одужали та 42 091 померли від ускладнень, спричинених хворобою. 

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme