UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні бракує обладнання для ПЛР-тестування на COVID-19, – Ляшко

В українських лабораторіях бракує обладнання для проведення ПЛР-тестування на COVID-19
 

В Україні бракує обладнання для ПЛР-тест…
Фото: ЕРА

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі "Свобода слова" на телеканалі ICTV, передає Depo.ua.

"Ми повинні розуміти, де робляться тести. На жаль, в наших лікарнях ампліфікаторов для ПЛР не було ніколи, їх всього кілька десятків на 1 500 лікарень", – сказав він.

Ляшко уточнив, що через відсутність ампліфікаторов (для проведення ПЛР-тестів на коронавірус, – Ред.) тестування на COVID-19 проводиться лише в лабораторних центрах колишніх СЕС, де можуть працювати вірусологи в лабораторіях з певним класом захисту.

Головний санітарний лікар України також повідомив, що стратегія тестування на COVID-19  розроблялася з урахуванням широкого застосування швидких тестів.

"Коли ми розраховували стратегію тестування, весь світ розраховував, що будуть швидкі тести у кожного сімейного лікаря. Але зараз ВООЗ, Іспанія, Франція, всі відмовилися від швидких тестів, всі працюють з ПЛР, і ми звітуємо тільки про ПЛР-тести", – сказав він.

Ляшко підкреслив, що в Україні досить високий показник виявлення захворювання.

"У багатьох країнах прагнуть до виявлення на рівні 3%, у нас сьогодні виявлення більше 10%, т. о. Кількість виявлених випадків з тих тестів, які ми проводимо. Ми більш прицільно проводимо тести, наприклад, 4 тис. тестів провели, 400 випадків виявили", – сказав він. 

Нагадаємо, як заявив раніше міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, масове тестування населення України на наявність коронавірусної інфекції може знадобитися після відновлення транспортного сполучення. 

Як зазначив заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар Віктор Ляшко, епідемічна ситуація щодо захворюваності на коронавірус в Україні залишається напруженою, вираженої тенденції до зниження не спостерігається. 

Також за словами Ляшка, якщо повністю скасувати карантин в Україні без запровадження профілактичних заходів, то до кінця року кількість померлих від коронавірусу досягне 140 тисяч.

Як відомо, станом на ранок 5 травня COVID-19 "скосив" уже 12 697 українців, летальних випадків – 316.

У світі жертв коронавірусу вже понад чверть мільйона.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. 11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 

22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня.

4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня

Також Кабмін дозволив проведення планових операцій, заборонених на час карантину, й дозволив послаблення карантину з 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme