В шкільну програму внесли вивчення кримськотатарської літератури

У шкільний курс української літератури додадуть одну-дві години для вивчення кримськотатарської літератури
Depo.Життя
29 березня 2016 16:20
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, передає depo.ua з посиланням на 112.

"Півроку тому у Міністерстві освіти була створена спеціальна робоча група. Вона прийняла рішення, що орієнтовно одна-дві години вивчення кримськотатарської літератури будуть впроваджені в курс української літератури", - сказав Кононенко.

За словами Кононенка, робоча група майже закінчила складання списку творів, які увійдуть в шкільну програму. Він зазначив, що на сьогодні виникає ряд труднощів перекладу літератури з кримськотатарської мови на українську.

На прес-конференції також обговорювалася необхідність прийняття алфавіту кримськотатарської мови латиницею. Кононенко підкреслив, що Міністерство освіти і науки завжди підтримувала таку ініціативу і готове обговорити її реалізацію з Міністерством культури, Міністерством юстиції та Академією наук України. Він вважає, що латинська графіка підходить для передачі звуків кримськотатарської мови.

У свою чергу радник міністра освіти і науки України Ельхан Нурієв зазначив, що геноцид проти кримських татар у Криму триває. "Вчора в Крим завезли 30000 підручників кирилицею і примусово роздають їх у школах", - повідомив він.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя