В Щасті не можна дихати. Повітря стало отруйним

У місті Щастя в повітрі значно зросла концентрація небезпечних сполук

В Щасті не можна дихати. Повітря стало о…

Про це ДеПо повідомили в МБО «Екологія-Право-Людина».

В результаті дослідження, проведеного експертами, виявлено, що під час обстрілів показники вмісту в повітрі окремих забруднюючих речовин істотно перевищили максимально допустимі концентрації.

Дослідження виконано з використанням даних Автоматизованої системи моніторингу довкілля Луганській області. Зокрема, були використані відомості, зафіксовані автоматизованим пунктом моніторингу, який до недавнього часу працював в місті Щастя. Відомості про склад повітря автоматично фіксувалися пунктом до моменту його знищення одним з обстрілів.

«Під час обстрілів Щастя з третьої декади липня по третю декаду серпня в повітрі значно збільшилася концентрація оксидів сірки, азоту та вуглецю, - коментує еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Катерина Норенко. - При цьому кількість діоксидів сірки та азоту значно перевищила гранично допустимі концентрації (ГДК). 13 серпня концентрація діоксида сірки перевищила ГДК в 5 разів, а 14 серпня - в 8 разів».

Екологи пов'язують збільшення концентрації небезпечних оксидів з обстрілами міста. Саме перед 17 вересня відбувалися мінометні обстріли Щастя і його околиць. При цьому важливо відзначити, що динаміка концентрації зазначених речовин в повітрі не пов'язана з роботою або перервою в роботі Луганської ТЕС, розміщеної в місті Щастя. ТЕС безперебійно працювала до 17 серпня, коли в її трансформатор потрапив снаряд, що поклало кінець одночасно і роботі ТЕС, і вимірам Автоматичної системи моніторингу, яка припинила фіксувати дані в зв'язку із знеструмленням.

«Перевищення концентрації в повітрі оксидів сірки, вуглецю та азоту, безумовно, є загрозою для здоров'я. Крім того, саме ці речовини небезпечні для соснових насаджень, які оточують місто», - додає виконавчий директор Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Олена Кравченко.

Експерти ЕПЛ вважають за необхідне при обліку кількості збитків, нанесених державі військовими діями, враховувати і обсяг використаних вибухових речовин, що призвели до забруднення атмосфери і погіршенню здоров'я населення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme