В СБУ розповіли, як росіяни намагались знищити Харківський тракторний завод

Співробітники Служби безпеки України попередили спробу менеджменту російської промислової групи знищити виробничий комплекс ПАТ "Харківський тракторний завод"
Depo.Життя
4 червня 2016 11:23
ФОТО: depo.ua
В СБУ розповіли, як росіяни намагались знищити Харківський тракторний завод
В СБУ розповіли, як росіяни намагались знищити Харківський тракторний завод

Про це йдеться у повідомленні прес-центру СБУ, передає depo.ua.

Призначений у березні 2016 року новий генеральний директор підприємства, за вказівкою російських власників "ХТЗ" провів підготовку до демонтажу для подальшого вивезення до Росії обладнання ливарних цехів. До переправлення за кордон була підготовлена й технічна та конструкторська документація на продукцію заводу.

Директор готувався також звільнити з підприємства майже третину усіх працівників. Процент спеціалістів, які задіяні у реальному виробництві складав майже 50%. Менеджментом був виданий відповідний наказ та затверджено новий штатний розклад.

Реалізація цих планів призвела б до повного припинення діяльності "Харківського тракторного заводу", на якому планувалося розміщення замовлення Міністерства оборони України.

Після втручання СБ України було накладено арешт на майно і рахунки заводу, завдяки чому вдалося запобігти втраті виробничого обладнання та унікальної конструкторської документації та попередити звільнення майже тисячі кваліфікованих працівників підприємства.

Генеральному директору підприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 та ст. 113 Кримінального кодексу України та оголошено його у розшук. Суд надав дозвіл на затримання підозрюваного та доставлення його до суду для обрання запобіжного заходу - тримання під вартою. Слідство триває.

Нагадаємо, раніше depo.ua з посиланням на джерела у правоохоронних органах повідомив, що у Харкові правоохоронці зупинили вивезення на Росію обладнання тракторного заводу

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя