В перший клас як на війну: Cкільки коштує зібратися школяру і бійцю АТО

Зібрати дитину в школу в Україні іноді коштує дорожче, ніж військовослужбовця в зону АТО

В перший клас як на війну: Cкільки кошту…

Взагалі-то військовослужбовців ЗСУ формою, зброєю та всім необхідним для здійснення посадових обов'язків забезпечує держава. Принаймні, за документами. Освіта в Україні також є безкоштовною (принаймні офіційно), але форму і канцтовари учням мають купувати батьки.

Перед Днем знань журналісти Depo.ua порахували, скільки в 2017 році коштує зібрати хлопчика в перший раз в перший клас і порівняли цю суму з тою, яку необхідно витратити чоловікові, який збирається в зону бойових дій.

ПЕРШОКЛАСНІ ВИТРАТИ: ДВА КОСТЮМИ, ВЗУТТЯ І КАНЦТОВАРИ

Шкільні базари вже відкрито. Костюми і костюмчики, вишиванки, туфлі, кросівки, спортивна форма, светрики – до школи дитині треба придбати цілий новий гардероб. А ще й рюкзак, до якого треба покласти зошити, підручники, книжки, пенал із ручками, олівцями, точилкою і ластиком. Альбоми і кольоровий папір, пластилін і фарби.

Дивляться батьки на все це таке красиве, яскраве і веселеньке і тільки й встигають діставати гроші.

Костюм-двійка на хлопчика коштує від 500 гривень, якщо тканина на 80% складається з поліестеру (краще вже просто загорніть дитину в целофановий пакет), і від 700 гривень – з більш-менш природнього матеріалу.

До костюму потрібні туфлі – від 500 гривень за пару з еко-шкіри і близько 700 за шкіряні.

Сорочка з коротким рукавом – близько 250 грн, сорочка з довгим рукавом – 300 грн. В більшості шкіл до урочистих свят діти вдягають вишиванки, тож треба ще не менше 200 гривень.

Обов'язково потрібен спортивний костюм і кросівки, якщо на брендові речі не зазіхати, можна вкластися гривень у 700.

Краватка чи метелик – 50-80 грн, водолазка на перші холоди – близько 150, светрик – від 200. Зимові речі поки що не враховуємо. Зрештою, може щось і з попередніх запасів можна буде використати.

Рюкзак ортопедичний з ергономічними лямками - від 550 гривень, торба для змінного взуття – 70 грн, пенал – 40 грн.

Ручки, олівці, зошити, фарби, пластилін, кольоровий папір і картон, лінійка, щоденник, альбом для малювання, ножиці, клей, нотний зошит, обкладинки для книжок і ще якісь дрібнички, перелік яких з кожним роком збільшується, загалом – близько 500 гривень.

Разом на все витратити доведеться близько 4,5 тисяч гривень. І це ми ще не все врахували. Модні серед малечі яскраві пляшки для води, ланч-бокси. Хоча б простенький мобільний телефон, якщо досі нема.

Можна вкластися і в 2,5 тисяч гривень, якщо купувати найдешевше. Кеди замість кросівок, одяг і взуття з синтетичних матеріалів, рюкзак-торба з м'якою спинкою, тощо. Але тема цієї статті не як зекономити, а скільки коштує набір для школяра більш-менш прийнятної якості.

АТОШНІ ВИТРАТИ: ЗАПАСНА ФОРМА, ТЕРМОБІЛИЗНА І КОРИСНІ ПРИЛАДИ

Мобілізація в Україні поки що більше не проводиться, тож піти воювати не військовозобов'язаний громадянин (чи громадянка) може тільки за власним бажанням. Які кошти треба буде витратити тому, хто іде воювати?

Відомо, що воїну АТО держава видає: форму, берці, білизну, бронежилет, аптечку, шолом, спальник і ще купу всього. Принаймні, так вказано в документах, а #зради про те, що вигнали на війну голими-босими вже давно не було.

Разом із тим, багато хто з опитаних Depo.ua бійців каже, що придбати треба про всяк випадок ще один камуфляж на заміну. Хоча б б/в – це від 400 гривень, і запасні берці – близько 1 500 грн. Також потрібна термобілизна, це близько 600 гривень.

Дуже знадобляться power dank – від 300 гривень і тактичний ніж – від 500 гривень. Тож, зібрати бійця на фронт коштуватиме близько 3 500 гривень.

Це, знову ж таки, якщо не купувати найдорожче і найдешевше. Звісно, бажано мати і аптечку натівського зразку, чи хоча б турнікет САТ, і бронежилет "бундес", захист на коліна, ліхтарик, бінокль, але ми в своїх розрахунках виходимо з того найнеобхіднішого, що порадили ті, хто вже воював.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme