У Криму поставлять пам'ятник російській імператриці Катерині II

До Сімферополя з підмосковного Жуковського доставили пам’ятник російській імператриці Катерині II, виготовлений на скульптурно-виробничому комбінаті "Літ Арт"
Depo.Життя
14 червня 2016 06:29
ФОТО: depo.ua
У Криму поставлять пам
У Криму поставлять пам'ятник російській імператриці Катерині II

Як повідомляє російський Фонд Василя Великого, який організував благодійний збір коштів на виготовлення пам’ятника, скульптура була відправлена до анексованого Криму 10 червня, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Голова Кримської громадської організації "Русское единство" Олена Аксьонова на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила, що монумент прибув до Сімферополя 12 червня.

"Учора пізно ввечері в День Росії Катерина Велика "повернулася" до Криму! Я вірю, що назавжди! Сьогодні вранці скульптури були доставлені на будівельний майданчик. Робота просувається за наміченим планом", – написала вона.

Підконтрольна Москві влада Сімферополя повідомляла, що відкриття пам'ятника Катерині II планується наприкінці червня.

Фундамент майбутнього пам’ятника у центрі Сімферополя освятили у середині квітня 2016 року. Пам’ятник хочуть установити на попередньому місці, де він був до 1921 року – у Центральному парку культури й відпочинку.

З ініціативою відродити пам’ятник Катерині II в Сімферополі виступила кримська громадська організація "Русское единство" 2015 року. Був оголошений загальноросійський збір коштів на відновлення пам’ятника, відкрито спеціальний розрахунковий рахунок, також оголошений тендер.

Бюст імператриці хочуть поставити і в Керчі.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя