В окупованій Феодосії напіврозвалений символ міста раптом "став українським"

Частина символу окупованої Феодосії - стіни середньовічної Вежі Костянтина - обвалилася в кінці серпня, однак цим досі ніхто не переймається
Depo.Життя
6 жовтня 2016 10:26
ФОТО: depo.ua
В окупованій Феодосії напіврозвалений символ міста раптом "став українським"
В окупованій Феодосії напіврозвалений символ міста раптом "став українським"

Обвалення ні для кого не стало несподіванкою, бо кілька великих каменів випало з тієї ж частини стіни ще навесні, але місцева "влада" не зреагувала, передає Depo.ua з посиланням на "Примечания".

Після більш масштабного обвалу співробітники МНС обнесли стіну, що обвалилася, і купу каміння навколо неї запобіжного стрічкою, перекривши прохід в небезпечну зону. І неспроста - пам'ятник продовжує руйнуватися.

Кримський громадський працівник Олександр Таліпов, що поцікавився у місцевої поліції, чому за фактом руйнування Вежі Костянтина на відповідальних за її утримання чиновників не завели кримінальну справу.

У відповідь йому прийшла постанова, яка свідчить, що відповідальних, по суті, немає, тому що вежа зі слів начальника феодосійського управління культури Дмитра Гончарука перебуває у власності України. Точніше - давно неіснуючого українського управління культури.

Правда, комітет з охорони культурної спадщини, судячи з отриманої Таліповим відповіді, заявляє, що вежа знаходилася в управлінні адміністрації Феодосії. Але при цьому опитувати членів адміністрації поліція чомусь не стала, задовольняючись заявами Гончарука - який і сам не впевнений, хто ж охороняє пам'ятник, і з якого місяця.

"Гончарук посилається на те, що комітет з охорони культурної спадщини закріпив охоронні зобов'язання тільки в липні 2016, а комітет заявляє, що видавав розпорядження на охорону пам'ятника ще в лютому 2016, - пише Таліпов на своїй сторінці у "Фейсбуці". - Крім того, Гончарук прямо заявив, що бюджет високодотаціонний, грошей немає і закликав вежу триматися".

Але вежа не втрималася. І сталося це явно після того, як об'єкт культурної спадщини взяли під охорону, будь то лютий або липень.

Нагадаємо, у кінці серпня мешканці окупованої Феодосії заявили про своє занепокоєння станом символу міста – Вежа Костянтина валиться та потребує реставрації. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя