В окупованій Феодосії кримська татарка відстоюватиме честь свого народу у суді

Сьогодні в Феодосії в окупованому Криму відбудеться засідання "суду" з приводу образ за національною ознакою кримської татарки Ульвіє Сейтмамбетової
Depo.Життя
14 червня 2016 11:23
ФОТО: depo.ua
В окупованій Феодосії кримська татарка відстоюватиме честь свого народу у суді
В окупованій Феодосії кримська татарка відстоюватиме честь свого народу у суді

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила активіста з Севастополя Тетяна Москаленко, передає depo.ua з посиланням на "15 минут".

"Молода дівчина, кримськотатарської національності, працюючи в "швидкої допомоги" медсестрою, прибула за викликом. Жінка, яка доглядала за бабусею, для якої викликали "швидку", дізнавшись, що медсестра - кримська татарка, накинулася на неї з образами, говорила: "Правильно, що вас висилали звідси, а взагалі вас потрібно було знищувати, ви всі зрадники". Поводилася дуже агресивно. Коли викликали поліцію, ті відмовилися що-небудь робити і вмовляли зам'яти цю справу. Але дівчина вирішила захищати свою честь і честь свого народу, вона подала в суд", - розповіла активістка.

Пізніше політолог Ленора Дюльбер уточнила, що жінку, яка ображала Ульвіє, звуть Ірина Бобильова.

"Ця Бобильова, з'ясувавши національність Ульвіє, назвала медсестру, кримську татарку – "татарською мордою" і т.п. Ульвіє написала заяву в поліцію. Підтримати Ульвіє приїхали співвітчизники", - написала Дюльбер на своїй сторінці у "Фейсбуці".

За словами Москаленко, образи кримських татар відбуваються постійно.

"В місцях, де вони живуть, з'являються всякі написи. Але це - перший випадок, коли дівчина вирішила не мовчати, чи не заминати справу, як її вмовляла поліція. У мене на сторінці у "Фейсбуці" під постом теж багато писали: навіщо, мовляв, виносити цю справу на повний голос. Вони не розуміють, що це фіксація правопорушення", - розповіла активістка.

На думку активістки, нагнітання ненависті до кримських татар відбувається не через ЗМІ (в яких, за її словами, навпаки не втомлюються говорити про дружбу і рівність), а через певні групи в соцмережах та інші неофіційні канали.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя