В молоці качкодзьоба знайшли білок, який бореться з супербактеріями

Команда австралійських дослідників виявила в молоці качкодзьобів унікальний білок з антибактеріальною дією

Основний білок молока качкодзьоба - білок MLP - має незвичайну будову, не схожу на відомі типи укладання білкового ланцюжка, передає Depo.ua з посиланням на Новое время.

"Качкодзьоби - такі дивні тварини, що їм було б логічно мати і дивну біохімію. Придивившись до їхнього молока, ми описали новий білок, який має унікальні антибактеріальні властивості, які здатні врятувати життя", - каже одна з учасниць дослідження, молекулярний біолог Джанет Ньюман.

Автори досліджували білок на синхротроні. Використовуючи методи кристалізації білка, автори роботи змогли відтворити білок в лабораторії і розшифрувати його молекулярну структуру. У згорнутому вигляді його тривимірна форма нагадує кучеряві локони.

Дослідники перевірили активність виділеного білка в тесті на антимікробну активність і підтвердили його повну функціональність. Фахівці назвали новий білок "Ширлі Темп" на честь відомої актриси, у якої в юності були кучеряве волосся.

Вчені відзначають, що тепер, коли ми знаємо про молекулярну структуру цієї природної антимікробної речовини, ми зможемо відтворити білок для антибіотичних препаратів. Це дасть людям нові засоби боротьби з бактеріями, які стійкі до антибіотиків.

Раніше австралійські дослідники показали, що молоко качкодзьоба і єхидни має антибактеріальний ефект і знищує кілька видів патогенних мікроорганізмів, зокрема, золотистого стафілокока.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme