В інтернеті транслюють переговори нових київських поліцейських

Переговори співробітників патрульної поліції Києва по виділеному радіозв'язку тепер можна слухати в Інтернеті.
Depo.Життя
21 січня 2016 16:17
ФОТО: depo.ua

 У мережі з'явився сайт kyivpoliceops.com, на якому практично в реальному часі транслюються радіоперехоплення переговорів столичних патрульних, передає depo.ua.

Ресурс позиціонує себе як "Громадський контроль за діяльністю правоохоронців". Окремі цитати з радіоперехоплень публікуються у "Фейсбуці" та "Твітері".

В інтернеті транслюють переговори нових київських поліцейських - фото 1

Користувачі ресурсу також можуть залишати на сайті коментарі.

За словами творців проекту, його мета – контроль за роботою патрульної поліції.

"Громадськість, яка платить податки, має право знати, чим займається поліція за її гроші. Водночас поліція, знаючи про те, що вона в буквальному сенсі майже в прямому ефірі, повинна діяти в рамках законності, суворо дотримуватися правил радіообміну, не передавати в ефір персональні дані громадян та іншу інформацію, яка може порушувати чинне законодавство", — заявили розробники kyivpoliceops.

Також активісти зазначили, що таким чином хочуть підкреслити необхідність переходу оперативних служб на цифрові види зв'язку, а окремих підрозділів – на зашифровані форми комунікації.

На думку творців kyivpoliceops, ресурс є корисним для журналістів, правозахисників, автомобілістів і багатьох інших. "Це хороше джерело інформації про кримінальну ситуацію в місті, ДТП, що може зацікавити досить широкі верстви населення", — пояснюють творці проекту.

На сайті ресурсу наголошується, що поки що переговори київських поліцейських по рації ентузіасти прослуховують лише в декількох районах столиці. Для бажаючих розширити покриття пропонується інструкція про те, як приєднатися до проекту.

Прослуховувати переговори київських патрульних можна і зі смартфона - за допомогою програми Tune In, доступного для операційних систем iOS та Android.

Що стосується законності цього проекту, його розробники не дуже переживають з цього приводу.

"На цей момент питання трансляції переговорів в Інтернет законодавчо ніяк не врегульовано, а тому працює принцип "дозволено все, що не заборонено законом".

Наш радіоприймач (який, до речі, можна вільно придбати в магазині) не передає нічого в радіоефір і жодним чином не створює перешкоди на частотах оперативних служб. Ми не ведемо записи переговорів. Трансляція для запобігання можливим негативним наслідкам іде із затримкою, перемикання між каналами відбувається автоматично випадковим чином", — заявляють активісти.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя