В Індійському океані зафіксували таємничу сейсмічну хвилю

Дослідники поки не можуть пояснити дивну сейсмічну подію, яку було зафіксовано на планеті 11 листопада датчиками землетрусу по всій земній кулі

Ймовірно, активність пов'язана з серією землетрусів, які спостерігаються протягом вже більше півроку біля острова Майотта в Індійському океані, повідомляє Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Аномальний сигнал в листопаді був тривалою низькочастотною вібрацією, яка тривала близько 20 хвилин з періодом 17 секунд. На думку вчених, вона пов'язана з рухами магми під Індійським океаном.

Про отримання сигналів заявили в Чилі, Новій Зеландії, Канаді та на Гаваях. За словами експертів, хвилі виявилися монохроматичними, тобто мали певну і постійну частоту.

"Я не думаю, що бачив щось подібне", - сказав сейсмолог Геран Екстрем з Колумбійського університету про аномалії 11 листопада.

Майже рівно за півроку до появи цього дивного сигналу сейсмологи зафіксували ще один вид ненормальною сейсмічної активності в тому ж районі: низку сотень невеликих і частих землетрусів, що відбуваються приблизно за 50 кілометрів (31 милю) від східного узбережжя острова Майотта. Найпотужніший з поштовхів, магнітудою 5,8, спостерігався 15 травня 2018 року.

Основною гіпотезою вчених є можливий зв'язок вібрації з рухом величезних мас магми під Індійським океаном. Ця гіпотеза висунута на основі даних GPS, згідно з якими острів Майотта перемістився за 40 місяців на 60 мм на схід і 30 мм на південь. Також була висунута версія "повільного землетрусу" - це сейсмічний процес, при якому всі зміщення в земній корі відбуваються з набагато меншою швидкістю, ніж під час землетрусу звичайному.

Також є версія про те, що сейсмічні збурення пов'язані з появою нового вулканічного острова, який поки перебуває під водою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme