В Індії вперше в історії очистять повітря штучними дощами

Індійська столиця може стати першим містом, де влада застосує технологію штучно викликаних дощів для очищення повітря

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на РІА "Новини".

"Штучні дощі можуть стати вирішенням проблеми забруднення повітря. Ми уважно вивчаємо цю можливість разом з Метеорологічним департаментом Індії і Індійським технологічним інститутом (IIT)", - сказав секретар Центрального управління з контролю забрудненням Прашант Гаргава газеті Economic Times.

За його словами, влада планує почати цю операцію вже після 10 листопада. Для цього задіють літаки, які будуть розсіювати в хмарах особливі речовини, що викликають опади.

"Ми, зі свого боку, готові викликати штучний дощ, проте спершу нам необхідно дочекатися сприятливих умов - формування хмар і вітру. До 10 листопада це малоймовірно", - прокоментував виданню професор IIT Саччіда Нанд Тріпаті. "Ми уважно стежимо за ситуацією", - підкреслив експерт.

Як повідомляли в Делійському управлінні з контролю за забрудненням, в понеділок концентрація в повітрі дрібнодисперсних частинок (так званих PM 2,5 з діаметром до 2,5 мікрометра) в столичному регіоні досягла позначки 644 мкм. Це більш ніж в 25 разів вище безпечної для здоров'я людини середньодобової норми, яка, як встановила раніше Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), складає 25 мкм.

Нагадаємо, 29 жовтня стало відомо, що рівень забруднення повітря в Європі перевищує норми Євросоюзу та Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), проте поступово зменшується.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme