В Австралії чайки переносять бактерії, які не лікуються антибіотиками

Вчені стверджують, що чайки по всій Австралії несуть у собі супербактерії, стійкі до антибіотиків

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Guardian.

Команда вчених на чолі з дослідниками Університету Мердока в Перті на південному заході Австралії виявила, що більше 20% срібних чайок по всьому континенту несуть бактерії, наприклад, кишкову паличку, які можуть викликати інфекції сечовивідних шляхів і крові, а також сепсис.

Вважається, що птахи заражаються від сміття і стічних вод. Дослідження породило побоювання, що стійкі до антибіотиків бактерії можуть заразити людей та інших тварин.

За словами лікаря Сема Абрахама, результати дослідження – важливий сигнал.

"Я думаю, що це заклик до дії для всіх урядів і установ, для тих, хто займається очисними спорудами і утилізацією відходів, що потрібно спільно працювати для вирішення цієї проблеми", – сказав він.

Люди можуть підхопити бактерії, якщо торкнуться фекалій чайки, але ризик зараження вважається низьким, якщо потім ретельно помити руки. Дослідження показало, що деякі бактерії, виявлені в фекаліях, були стійкими до поширених антибіотиків цефалоспоринів та фторхінолонів. Один зразок і зовсім показав стійкість до карбапенемів – антибіотиків останньої інстанції для багатьох бактеріальних важких інфекцій. Сьогодні не існує нових антибіотиків на конвеєрі для боротьби із бактеріями, стійкими до карбапенемаів, і в усьому світі поширення гена резистентності розглядається як потенційний сценарій катастрофи.

Безладне застосування антибіотиків, особливо в тих випадках, коли без них можна обійтися, призводить до появи супербактерій, стійких до дії багатьох або всіх існуючих антибіотиків. Таким чином, захворювання, які багато років вважалися безпечними, стає складніше лікувати.

Нагадаємо, у зразках мозку людей із хворобою Альцгеймера учені з Брістольського університету виявили сліди бактерій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme