В Amnesty International не виключають, що дані про полонених "Правого сектору" - вкидання роспропаганди

Amnesty International у своїх доповідях опирається більш ніж на одне джерело інформації, однак її представники не виключають, що інформація з останнього звіту, де йшлося про тортури та утримання полонених "Правим сектором" могла буди брехнею, інструментом російської пропаганди

Про це заявив представник міжнародної неурядової організації Amnesty International Красимир Янков в ефірі "Свободи слова" на ICTV, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Ми не віримо нікому на слово. (Ми використовуємо) мінімум 2 джерела, плюс документальні свідчення, плюс свідоцтва в ЗМІ, плюс наша партнерська робота з іншими міжнародними організаціями, плюс медичні та офіційні документи...", - заявив Красимир Янков.

"Звичайно, це (свідчення людей, що назвалися потерпілими - ред.) може бути брехнею, навмисним вкиданням російської пропаганди і так далі, але це не скасовує перевірку цих фактів. (...) Ми прекрасно розуміємо, що "Правий сектор" використовується як бренд для російської пропаганди. Це можуть бути і російські провокатори, але ці факти не повинні бути забуті, це має бути перевірено і розслідувано", - додав він.

"Сьогодні під час бесіди в СБУ стало ясно, що все ще "Правий сектор", зокрема, не інтегрований в Збройні сили України, і те, що він затримує людей і не передає їх негайно офіційним структурам влади, є порушенням", - нагадав Янков.

У той же час він повідомив, що Amnesty International була приємно здивована позитивною реакцією з боку СБУ на звіт і тим, що відомство відкрите до співпраці.

За словами Янкова, організація готується передати правоохоронцям зібрані матеріали для проведення розслідування.

Нагадаємо, нещодавно Amnesty International оприлюднила звіт про тортури в зоні АТО, в якому йшлося, що до тортур вдаються обидві сторони конфлікту. Зокрема, у доповіді розповідалося про те, що  "Правий сектор" утримує в полоні та знущається над десятками бойовиків-сепаратистів та й простими цивільними людьми на Донбасі.

Одразу ж після публікації доповіді в СБУ запропонували правозахисникам надати спецслужбі факти щодо "Правого сектору" для перевірки та співпрацювати у розслідуванні описаного у звіті.

У своїй доповіді правозахисники опиралися до розповідь начебто колишнього полоненого, якого утримували в таборі "Правого сектору". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme