Американський "Миротворець": Нащо Морган Фрімен наїхав на Путіна

Голлівудський актор Морган Фрімен вразив променистою промовою щодо війни Росії проти демократій

Американський "Миротворець": Нащо Морган…

Відеоспіч культового актора миттю розлетівся Інтернетом.

"На нас напали. Ми на війні. Лише уявіть цей сценарій: колишній шпигун КДБ злий через крах своє батьківщини планує помсту. Скориставшись хаосом, пробивається на верхівку пост-радянської Росії і стає президентом. Він встановлює авторитарний режим і накидає око на заклятого ворога, США. Він веде кібер-війну проти демократій у всьому світі. Через соцмережі він поширює пропаганду і фейки, переконує людей в демократичних спільнотах не вірити своїм ЗМІ, політикам і сусідам. І він перемагає", - заявляє Фрімен.

Пояснює, що цей шпигун - Володимир Путін і насправді все це - далеко не кіносценарій.

"Треба, аби наш президент звернувся до нас напряму і сказав нам правду. Щоб він сів за стіл у Овальному кабінеті і сказав: "Мої любі американці, протягом останніх виборів ми пережили атаку російського уряду. Я закликаю конгрес і суспільство використати усі можливі ресурси і провести розслідування, щоб точно з'ясувати, як це сталося". Вільний світ розраховує, що ми будемо лідерами (...)", - додає актор.

В кінці ролику небайдужих американців закликають приєднатися до комітету з розслідування (злочинів) Росії.

В українських соцмережах активно підтримують актора і висловлюють захоплення.

Натомість російські ЗМІ заклики захистити демократію інтерпретували в своєму дусі. "Фрімен оголосив війну Росії", - захлинаються жовчу деякі журналісти.

У Кремлі ж вибухнули сарказмом.

"Ви знаєте, багато творчих людей легко піддаються, скажімо так, стають жертвами емоційного перевантаження, не володіючи реальною інформацією про реальний стан речей, і вони стають жертвами такої емоційної екзальтації, проявами таких, я б сказав, продовжень маккартизму. Згодом це минає", - прокоментував прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков РИА Новости.

Втім, сказати, що промова легендарного актора записана на емоціях, важко, і сам пан Пєсков це чудово розуміє.

Так, актор підтримує Хіларі Клінтон і влітку минулого року озвучив відео, присвячене її життєвому шляху.

Але наразі Фрімен виступив обличчям організації CIR (Committee to Investigate Russia). Організація позиціонує себе чимось на кшталт українського "Миротворця".

"Ми допомагатимемо американцям зрозуміти серйозність тривалих атак Росії на нашу демократію. Вся тематична інформація зібрана в одному місці, аби забезпечити контекст і дозволити користувачам побачити повну картину вчинків Росії, які вона продовжить вчиняти, доки ми не звернемо на це прискіпливу увагу. Поколіннями люди билися за те, аби захищати демократію. Зараз наша черга", - констатують на візитівці сайту.

У графі "ключові особи" вказані Дональд Трамп та його команда, Володимир Путін та російські високопосадовці, Віктор Янукович і Дмитро Фірташ, задіяні у конфлікті особи на кшталт Джуліана Ассанжа.

В розділі "Історія" описуються проблеми російсько-американських відносин.

"Ми зараз знаємо, що президентські перегони Гілларі Клінтон дали Путіну прекрасну можливість задуматися про його помсту і розгорнути кібер-війну, щоб знову затвердити Росію як силу, з якою слід рахуватися на міжнародній арені", - резюмується у положенні.

Цікаво, що Фрімен - не єдиний адепт організації серед американського бомонду. Зокрема, до неї приєднався голлівудський актор і режисер Роб Райнер (зняв "Залишся зі мною", "Коли Гаррі зустрів Саллі").

Саме йому належить авторство промови, і він обрав Моргана Фрімена на роль спікера.

"Ми намагаємося прорватися і пояснити людям, чому це важливо. Серйозна проблема полягає в тому, що люди, здається, не розуміють. Я думаю, якщо до людей звернеться Фрімен, вони зрештою звернуть увагу на проблему", - зазначив Райнер в інтерв'ю The Daily Beast.
Також серед членів - політолог Чарльз Сайкс, який відомий різкою критикою Дональда Трампа, вчений Американського інституту підприємництва Норман Орнштейн.

Вочевидь, маємо не тільки кампанію проти Росії, а й у першу чергу внітрішні розбірки. І навряд чи під час своєї промови Морган Фрімен прагнув привернути увагу саме до трагічних подій в Україні. Тож ліпити з нього священну корову, як деякі вже ринулися робити, вочевидь, не варто.

Втім, важко сперечатися, що діяльність комітету і розповсюджене відео для нас - величезний бонус. Адже кампанія не лише підриває авторитет Росії у світі, але й підвищує підтримку санкцій проти російських лідерів, що на руку Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme