Супрун хоче скасувати флюорографію для українців

Одним з міфів, породжених радянською системою охорони здоров'я є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз

Про це повідомила міністр охорони здоров'я України Уляна Супрун у Facebook, передає Depo.ua.

На її думку, флюорографія є неефективним засобом діагностики туберкульозу.

"По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже.

По-друге, флюорографічні обстеження часто оминають саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти – пацієнтів з незабезпечених та вразливих груп населення.

Це є одними з причин, чому туберкульоз виявляють в уже пізній стадії, коли шансів на одужання дуже мало. Як наслідок – Україні за рік від туберкульозу помирає 4000 пацієнтів. Це 11 людей кожного дня. При тому, що держава закуповує необхідні ліки", – зазначила Супрун.

Вона зауважила, що операційне керівництво з активного скринінгу на туберкульоз ВООЗ радить застосовувати систематичний скринінг серед груп високого ризику

"В цивілізованих країнах це виглядає так:

– На огляді в сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на запитання, що можуть визначити можливість захворювання.

– Якщо лікар бачить потребу – він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години й пацієнт зможе почати лікуватися", – повідомила голова Міністерства охорони здоров'я.

Уляна Супрун додала, що в комплексі зі змінами на первинній ланці та запровадженням доказових практик у лікування туберкульозу, українські медики зможуть краще контролювати туберкульоз, вчасно виявляти хворобу та успішніше її лікувати.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що вітамін С (аскорбінова кислота) не допомагає імунітету ставати сильнішим, а й навіть може нашкодити.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна