Український священик порівняв біженців з Ісусом Христом

На думку священика УПЦ отця Андрія Нагірняка, життя Ісуса Христа було подібним до життя нинішніх внутрішніх переселенців в Україні

Про це священик розповів у програмі «Історична правда», передає depo.ua.

«Він подібний до людей, яких зараз дуже багато в Україні. Це внутрішні переселенці. Христос також був переселенцем, який в одну мить разом з родиною мусив утікати в Єгипет, і лише потім зміг повернутися додому», - провів паралель о. Андрій Нагірняк.

Щодо зовнішності Ісуса Христа, то, за словами проректора Львівської православної богословської академії, протоієрея Михаїла Сивака, вона повністю відповідала традиціями того часу: «За тодішньою іудейською традицією, чоловіки носили бороди. А ще як назорей, тобто людина, яка ревно служила Богові, Христос мав довге волосся, адже назореї не стриглися. Також у Христа були надзвичайно виразні, чисті очі».

Ісус був дуже комунікабельним, не цурався галасливих товариств. Про це є свідчення в Євангелії. Наприклад, розповідається, як Христос побував на весіллі у містечку Канна Галлілейська.

«Весілля - це дуже людська подія, яка пов'язана з танцями, співом, з вживанням вина, - коментує о. Андрій Нагірняк. - Виявляється, що Ісусові - це не було чимось чужим. Ісус доєднався до весілля, показуючи цим, що для Бога - людські радості, не є чимось не важливим чи поганим. Христос казав: «Пустіть дітей, нехай не проходять мимо, хай бавляться тут».

А от стиль життя Ісуса не вкладався у тодішні правила: він не мав дружини, власного дому, жив дуже скромно.

«Христос завжди був серед людей, ночував там, де його прийняли, харчувався тим, що давали люди», - зазначив єпископ Церкви християн віри євангельської Львівщини, колишній релігійний дисидент Василь Боєчко.

Увесь вільний час Христос подорожував і пропагував християнське вчення.

«Христос емпатично відчув стан душі іншої людини, він відчув її біль, - наголосив відомий психотерапевт, викладач УКУ Олег Романчук. - Що він робить? Ісус змилосердився і торкнувся хворого рукою. Він не сказав: «Я тебе зцілюю», - чи щось інше. Він просто торкнуся рукою, наче дав знак: «Я знаю, як тобі є, і я не відчужуюсь від тебе. Я приймаю тебе».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme