Україна підтримує владу Туреччини, - МЗС

Україна рішуче підтримує народ і демократично обрані органи влади Турецької Республіки і сподівається на те, що ті швидко відновлять громадський порядок
Depo.Життя
16 липня 2016 10:40
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) України, передає depo.ua.

"Сподіваємося , що Президент та Уряд країни швидко відновлять громадський порядок і стабільність на основі поваги до демократичних цінностей та законами Туреччини", - йдеться в заяві.

Також у МЗС висловили співчуття у зв'язку з людськими жертвами в результаті спроби перевороту.

Нагадаємо, що в ніч на сьогодні, 16 липня, група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула,захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.  

Президент Туреччини Реджеп Ердоган вилетів з країни і записав телезвернення із закликом до співгромадян протестувати проти путчу. Його прихильники вийшли на вулиціі навіть захопили кілька танків.  Зчинилися перестрілки, адже велика частина військових і поліція залишилися вірними Ердогану. Жертвами зіткнень стали десятки людей.  Президент прилетів до Стамбула і вийшов до своїх прихильників, заявивши, що заколот придушено. Через спробу державного перевороту вже арештовані понад 1500 військових, зокрема бригадний генерал.

У Туреччині оголошений воєнний стан.

Читайте також: У Туреччині спроба державного перевороту (ХРОНІКА)

Більше актуальних новин читайте на