Українці масово озброюються, але вчитися стріляти не хочуть

За час військових дій на Донбасі істотно виріс попит серед українців на травматичну зброю. При цьому багато хто не бажає витрачатися на курси самооборони і вчиться стріляти по Інтернету

Українці масово озброюються, але вчитися…

depo.ua дізнавався, скільки коштує навчитися стріляти, чи багато це займе часу і чи складно стати озброєною людиною.

Спортивно-стрілецькі клуби та тири зараз є майже в кожному великому українському місті. У Києві та області їх більше десяти, і ні в одному нам не поскаржилися на брак клієнтів, незважаючи на досить високі ціни.

Наприклад, у спортивно-стрілецькому клубі «Ібіс», адміністратор якого зазначив, що у них дуже щільний графік і всі хочуть вчитися стріляти, оренда стрілецького місця в тирі з інструктором коштує від 200 гривень за годину. Зброя (пістолет, револьвер, рушниця, карабін) напрокат - від 50 до 400 грн і мінімум 8,80 грн за штуку обійдуться патрони.

У збройовій «Кажан» можна навчитися стріляти з пневматичної зброї, година тренування коштує близько 150 гривень.

«Аншлагу немає, але збільшення є, охочих більше», - кажуть співробітники.
У стрілецько-спортивному тирі «Реаліст», що нагадує своєю назвою афоризм: «Оптиміст вивчає англійську, песиміст - китайську, реаліст - автомат Калашникова», радять вчитися стріляти компанією. Оренда тиру коштує 400 грн, вигідніше розділити цю суму з друзями. Один постріл зі спортивної зброї боєприпасом натовського стандарту коштує 10 гривень.

«Знадобляться копії паспорта та ІПН, оплатити 150 грн за разові курси з поводження зі зброєю і займатися в тирі. До другого-третього заняття вже почнете щось розуміти, а щоб освоїтися, вистачає близько п'яти занять, далі йде вже підвищення майстерності, - розповіли в тирі. - Запис на заняття - за добу, охочих багато, все розписано».

Водночас, як розповіли depo.ua в стрілецькому клубі LEX, охочих навчитися користуватися зброєю мізерно мало в порівнянні з кількістю обивателів, які кинулися цю зброю купувати.

«Охочі є, але відвідувати курси дорого, бо нинішні 40 центів (40 євроцентів коштує патрон) - це зовсім інші гроші, і до того ж є Інтернет, і багато хто думає, що, мовляв, я фільм не можу подивитися навчальний? Народ утричі більше почав завантажувати навчальні фільми. Гіпотетично можна уявити унікума, який навчиться по відео, але це величезна рідкість, - пояснює тренер клубу Сергій Львович. - Чоловік часто впевнений, що вміє стріляти від народження, просто по життю. Я дуже часто стикаюся з ілюзією: «Що я, з двох-трьох метрів промахнуся чи що?» Так, промахнешся!»

При цьому Сергій упевнений, що навчитися стріляти за допомогою інструктора може кожен.

«Мені не дано» - це спроба виправдати криві руки і небажання займатися. Якщо ви вирішуєте: «Я навчуся», то інше - питання часу. Схема така: проходите базовий семінар близько п'яти годин по роботі вхолосту (як носити його на собі, вихоплювати), плюс закріплення навичок стріляниною - це коштує від 800 до 1200 грн плюс від 50 до 100 патронів. Вартість подальших тренувань - 350 грн плюс 50 патронів.

У прес-службі Міністерства внутрішніх справ depo.ua підтвердили, що охочих мати свій «ствол» стає все більше. Так, тільки на самому початку революції кількість громадян, які отримали в органах внутрішніх справ Києва дозволи на придбання зброї та спецзасобів, збільшилася вдвічі. Також у прес-службі зазначили, що 2014 року на обліку дозвільної системи органів внутрішніх справ перебувало 660 тис. 146 громадян - власників мисливської вогнепальної зброї, у користуванні у яких 842 тис. 395 одиниць зброї.

ДОВІДКА

За законом право придбання мисливської гладкоствольної зброї мають громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї - 25-річного віку. Пневматичної зброї калібром понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду - 18-річного віку.

Тренер Сергій Львович упевнений, що отримати дозвіл нескладно і недорого:

«Три довідки, одна заява, чотири фотографії, копію паспорта та квитанцію здали - і забули, вартість довідок - близько 500 грн: близько 200 - за медицину, 180 - курси, спецперевірка - від 50 до 100 грн, 17,50 грн - держмито, 61 грн - страховка. Довідку про несудимість можна не отримувати, бо її скасували для подачі. Дозвіл отримаєте, у крайньому випадку, через три місяці, варіантів відмови, невидачі немає», - пояснює він.

Вартість засобів для відстрілу травматичних боєприпасів вітчизняного виробництва від $400 до $600 доларів - приблизно стільки ж у світі коштує бойовий пістолет. Найпоширеніші моделі, за словами тренера, «Форт» або переробки зі списаних пістолетів Макарова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme