Українським вузам обіцяють повну свободу

З 1 вересня 2015 року почнуть діяти нові навчальні програми, на які Міністерство освіти впливати не буде

Українським вузам обіцяють повну свободу…

Міністерство освіти під час реформи надасть вищим навчальним закладам в 2015 році повну автономію: кадрову, академічну, фінансову, заявив глава відомства Сергій Квіт у коментарі «Новому времени», передає depo.ua.

За словами Квіта, з 1 вересня 2015 року почнуть діяти нові навчальні програми. Вони будуть базуватися на принципі автономії.

«Саме цей момент є ключовим - Міносвіти перестає диктувати, що і як викладати, університети приймають рішення самостійно, міністерство тільки встановлює очікувані результати навчання», - сказав міністр.

Він зазначив, що автономія також торкнеться фінансової незалежності вузів. Вони зможуть розпоряджатися коштами, тримати їх на рахунках в банках.

Квіт також анонсував прийняття Верховною Радою закону про школи та училища.
«Міністерство спільно з профільним комітетом Верховної Ради розробляє новий рамковий закон, покликаний зробити школу корисною та цікавою для дітей», - розповів міністр.

Квіт підкреслив, що існує величезна проблема відповідності між потребами ринку праці та спеціальностями і знаннями, які отримують студенти профтехучилищ.

«Новим законом повинні бути закладені нові профстандарти, розроблені за участю професійних співтовариств та організацій роботодавців», - підсумував він.

Як повідомляв depo.ua, 1 липня 2014 року Верховна Рада схвалила нову редакцію закону про вищу освіту. Парламент передбачив функціонування Національного агентства щодо забезпечення якості вищої освіти як незалежної, саморегулюючої організації, яка формуватиме вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти. Членами цього агентства будуть всі вузи, незалежно від форми власності.

Крім цього, парламент встановив, що у всіх вузах повинно діяти студентське самоврядування, органи якого мають брати участь в управлінні вузами.

При узгодженні з органами студентського самоврядування повинні будуть прийматися рішення про відрахування студентів та їх відновлення, переведення, призначення заступника декана факультету, заступника керівника вузу по взаємодії з органами студентського самоврядування.

Крім того, Рада визначила, що навчання в усіх вузах здійснюється державною мовою, проте вуз має право приймати рішення про викладання однієї або декількох дисциплін англійською або іншими іноземними мовами, за умови забезпечення знань з відповідної дисципліни також і державною мовою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme