Україна схвалила китайську вакцину від коронавірусу Sinovac

Україна схвалила застосування китайської вакцини від коронавірусу розробки фірми Sinovac
 

Журналіст відділу новин
Україна схвалила китайську вакцину від к…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Reuters з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України, інформує Depo.ua.

Деталі щодо точних строків поставок поки невідомі, однак зазначаєьбся, що вже у березні Україна очікує першу партію цього препарату.

Нагадаємо, 30 грудня 2020 року ДП "Медзакупівлі України" уклало договір на постачання близько 2 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Відповідно до договору, перші поставки вакцини в Україну для проведення масової вакцинації проти коронавірусу мали бути в лютому, однак цього не сталося.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, коментуючи дані про ефективність вакцини Sinovac після клінічних випробувань у Бразилії, зазначив, що це лише проміжний результат, і якщо показники ефективності вакцини за підсумками усіх випробувань будуть становити менш як 70%, як це зазначено у договорі, китайська компанія буде зобов'язана повернути Україні гроші.

10 лютого компанія Sinovac подала документи до Міністерства охорони здоров'я Україні на реєстрацію вакцини від коронавірусу. Однак вакцини станом на 3 березня у нашій державі цього препарату досі немає.

3 березня Максим Степанов повідомив, що китайська компанія Sinovac досі не підтвердила ефективність вакцини від коронавірусу.

Водночас, дослідження на людях в Туреччині показали, що вакцина від коронавірусу Sinovac показала ефективність у 83,5%.

А тим часом 24 лютого в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцину проти коронавірусу в Україні отримують медичні працівники. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Depo.ua переклав інструкцію до CoviShield, у якій де вказано, що препарат створений для активної імунізації людей, старших 18 років, від коронавірусної хвороби. Ефективність і дані щодо безпеки наразі лімітовані для людей, старших 65 років. Безпека та ефективність для дітей та підлітків (віком до 18 років) ще не встановлені. Протипоказанням є чутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин.

Читайте також: В Україну приїхала вакцина CoviShield: Що про неї відомо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme