Україна перевела стрілки годинника: З 28 березня житимемо за літнім часом

У неділю, 28 березня, в Україні перевели стрілки годинника на годину вперед – о третій ночі час перевели на четверту годину. Таким чином українці спатимуть на годину менше

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Україна перевела стрілки годинника: З 28…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua.

У сучасних телефонах, комп'ютера та інших гаджетах час переводиться автоматично, а ось на механічних годинних і будильниках це доведеться зробити вручну.

Щодо роботи транспорту, то зазвичай час відправлення і прибуття у квитках вказано з урахуванням переведення годинників. 

Щоб дізнатися точний час вранці, введіть у пошуковиках запит "точний час Київ"або "Київ точний час". 

Відомо, що стрілки годинника переводять на літній і зимовий час з метою економії електроенергії, починаючи з 1981 року. Однак 60% держав не переводять стрілки двічі на рік. В Україні у різні роки також розглядався варіант відмови від переведення годинників, але цього і не сталося.

Наприклад, цього року українці до останнього не мали розуміння, чи доведеться у березні переходити на літній час, адже народним депутатам вдалося підтримати законопроект №4201 "Про обчислення часу" лише за основу. Під час розгляду документу в цілому в текст додали пункт, який дозволяє, щоб закон набрав чинності одразу після підписання, однак документ відправили на доопрацювання.

Передбачалося, що документ буде розглянуто до 26 березня, але Верховна Рада пішла на карантин через запровадження локдауну у Києві, а позачергове засідання, яке раніше планувалося на 25 березня, так і не назначили.

Цікаво, що в тексті законопроекту не було прописано, на якому часі в результаті залишиться Україна – на зимовому або літньому. Однак депутати говорили, що це буде зимовий.

Нагадаємо, що ініціатором переведення годинників був перший віце-спікер парламенту Руслан Стефанчук. Раніше він повідомляв, що скасування переведення годинників має багато переваг. За його словами, вчені довели, що щорічний перехід на літній час і повернення назад на поясний негативно впливає на здоров’я людей. Також він наголошував, що ухвалення цього документу буде спрямоване на протидію агресії з боку Росії. Він пояснював, що нині на окупованих територіях встановлений час держави-агресора.

Раніше повідомлялося, що відмова від сезонного переходу на літній час потрібна Україні для гармонізації законодавства з нормами Європейського Союзу.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme