Низькі ціни, яскрава реклама та олія: У яких міжнародних рейтингах Україна стала лідером

У 2018-му в Україну завітало більше іноземців, а доходи від туристичного збору збільшилися на 29,2%.  Одна з причин - частіше згадування нашої країни у іноземних ЗМІ. І не лише у контексті бойових дій та політичної напруженості...

Низькі ціни, яскрава реклама та олія: У…

Останні кілька років Україна активно створює собі репутацію, а міжнародні експерти в цьому допомагають, включаючи нашу країну у різноманітні рейтинги. Depo.ua проаналізував, у яких саме списках за останні кілька років ми посідали перші чи то останні сходинки. 

СИЛЬНА АРМІЯ І КРЕАТИВНА РЕКЛАМА

У рейтингу найпотужніших армій світу Global Firepower-2018 ЗСУ посіли десяту позицію у Європі та увійшли у ТОП-30 на планеті. 

Експерти видання нарахували в Україні 1,1 млн військовослужбовців, більше 2,2 тис. танків, 39 винищувачів, 240 військових літаків і 25 суден ВМС. 

Ролик про мужню службу української піхоти Business Insider поставив на другу позицію у списку найталановитіших відеоробіт на тему армії. 

"Це відео з України - шедевр кіновиробництва та сторітеллінгу.  Відео більш ніж захопливе, і чесно, нам було важко поставити його лише другим", - пишуть оглядачі видання.

При тому, що за часи війни Україна скоротила експорт зброї на 47%, за цим показником ми все ще залишаємося в лідерах і посідаємо 12-ту сходинку. У попередньому рейтингу ми були на 11-й позиції, але після Україну обігнала Південна Корея. Натомість у ТОП-5 входять США, Росія, Франція, Німеччина і Китай.

НАЙБІЛЬШЕ ВЧИТЕЛІВ

У Глобальному інноваційному індексі Україна посідає 3-тю із 126 позицій за співвідношення кількості вчителів до кількості учнів. 7-му - за кількістю патентів у промисловому дизайні, і 5-те - за кількістю зареєстрованих торгових марок. А от у сфері екологічної стабільності ми 11-ті з кінця. 

 У списку компанії Deep Knowledge Analytics Artificial Intelligence Industry in Eastern Europe 2018, Україна знаходиться на третій позиції після Польщі та Росії за кількістю компаній, які працюють у сфері штучного інтелекту.  

З якістю доріг в Україні не склалося, і це помітно, в тому числі, міжнародним експертам. Зокрема, у рейтингу ВЕФ Global Competitiveness Index 2017-2018 українські дороги помістили аж на 130-те місце із 137-ми. 

А от найкраще, на думку експертів, їздити дорогами ОАЕ, Сінгапуру, Швейцарії, Гонконгу та Нідерландів. 

ДЕШЕВИЙ ВІДПОЧИНОК

Зате подоріж українськими дорогами недорога, і це однозначно приваблює до нас іноземних гостей. 

Німецька туристична компанія Travelcircus склала рейтинг десяти найбюджетніших міст Європи для туристів, в якому Київ опинився на першому місці. Для укладання рейтингу автори відвідали 100 європейських міст, у кожному з яких побули по два дні. 

Підсумували, що в українській столиці переночувати у тризірковому готелі можна за 36 євро, а випити каву - менш, ніж за 1 євро.  Себто, вікенд в українській столиці на двох обійдеться у 250 євро.  Приблизно за ці ж гроші можна відпочити у Кракові. 

БАГАТО ОЛІЇ

Серед улюблених культур - сонячники і яблука.

Так, цього сезону запаси яблук на 42% перевищують минулорічні. За цим показником Україна посідає п'яте місце в Європі. Випереджають нас лише Польща, Італія, Німеччина та Франція.

За  обсягами виробництва соняшникової олії Україна впевнено тримається в лідерах вже тривалий період, а у 2017-2018-му маркетинговому році взагалі посіла найпершу позицію у світі із результатом у 5,8 млн тонн олії, пише АПКИнформ.

Головні імпортери української олії - Індія, країни ЄС та Китай. 

Станом на серпень 2018-го наша країна також була лідером з експорту меду до ЄС. 

НАЦІЯ, ЩО СТАРІШАЄ

А от у рейтингу націй, які найповільніше старішають, від медичного журналу The Lancet Україна, на жаль, на 175-й сходинці зі 195-ти позицій. 

Експерти аналізували, наскільки здорові літні люди, і який відсоток у цій категорії страждає на так звані вікові захворювання. 

Виявилося, що, наприклад, здоров'я пересічного афганця у 50 років таке саме, як у умовного громадянина світу (середній загальний показник) у 65 років, зате 75-річні японці нерідко почуваються на ті ж 65. 

 

ВІЛЬНА ІСТОРІЯ

 Інститут розвитку свободи думки вивів Україну на першу позицію у міні-рейтингу щодо рівня доступності до архівів Комітету державної безпеки. Звісно ж, учасники рейтингу - пострадянські країни. 

Відкритість архівів у нашій країні експерти оцінили як 77, 11%. Відкритість у Грузії — 68,37%,  у Казахстані — 68,36%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme