У США завели справу на українського інтернет-пірата

Міністерство юстиції США заявило про порушення кримінальної справи проти 30-річного харків'янина Артема Вауліна за звинуваченням у порушенні авторських прав та відмиванні грошей
Depo.Життя
21 липня 2016 06:34
ФОТО: depo.ua

Зокрема, його називають власником піратського інтернет-сайту Kickass Torrents або Kat, що надає користувачам можливість завантажувати музику, фільми, відеоігри та телепрограми, передає depo.ua з посиланням на DW.

Нанесення шкоди правовласникам від діяльності сайту оцінюється в 1 млрд доларів.

В американському Мін'юсті заявили, що Kat, який стартував у 2008 році, останнім часом став найбільшим джерелом піратського медіапродукту. Його популярність перевищила легендарний у свій час сайт Pirate Bay і аналогічні йому торент-трекери. Kickass Torrents займав 69 місце за відвідуваністю у світі. Основним джерелом доходів була реклама, прибуток від розміщення якої сягав 22,3 млн доларів в рік.

Діяльність порталу багаторазово блокувалася в різних країнах: у Великій Британії, Малайзії, Данії, Бельгії, Італії, Ірландії. Робота сайту здійснювалася через сервери, розташовані по всьому світу. Як зазначила помічник генерального прокурора США Леслі Колдуелл, його арешт у Польщі показав, що "кіберзлочинці можуть працювати, але вони не можуть втекти від правосуддя".

США будуть домагатися видачі Вауліна.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя