У США дозволили "самостійному" штучному інтелекту діагностувати хвороби

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) затвердило діагностичний пристрій на базі штучного інтелекту, який не потребує живого медика для інтерпретації результатів

Програма, яка називається IDx-DR, може виявляти захворювання очей, дивлячись на фотографії сітківки, повідомляє Depo.ua з посиланням на The Verge.

Програма працює наступним чином. Медсестра або лікар завантажують фотографії сітківки пацієнта, зроблені за допомогою спеціальної камери. Після цього алгоритми IDx-DR аналізують якість знімка і безпосередньо зображення сітківки. Алгоритм дозволяє визначити, чи має пацієнт діабетичну ретинопатію - захворювання, яке виникає, коли занадто велика кількість цукру в крові призводить до пошкоджень судин сітківки очного яблука і може привести до сліпоти.

У клінічному дослідженні, яке використовувало більше 900 зображень, IDx-DR правильно виявив ретинопатію приблизно в 87% випадків і міг правильно ідентифікувати тих, у кого не було цієї хвороби, приблизно в 90% випадків.

"Програмне забезпечення унікально, тому що воно автономно, і фахівець не заглядає через плече алгоритму. Це робить клінічне рішення самостійним", - сказав засновник IDx-DR Майкл Абрамофф.

За словами розробників, IDx-DR є унікальним рішенням, так як може використовуватися навіть медсестрами або непрофільними лікарями. Пацієнтам не потрібно чекати, поки окуліст буде доступний для постановки діагнозу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme