У справі про харківський смертельний алкоголь виявили "російський слід"

Правоохоронці встановили канал надходження на Харківщину метанолу для виготовлення сурогатного алкоголю, внаслідок вживання якого померли 38 осіб
Depo.Життя
1 жовтня 2016 10:06
ФОТО: depo.ua

Про це перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан написав у Facebook, повідомляє depo.ua.

"Канал надходження у Харківську область метилового спирту, який став основним інгредієнтом смертельного "коктейлю", від якого вже померло 38 людей, встановлено. Він поставлявся з одного з підприємств Луганської області, яке знаходиться у Сєвєродонецьку. Це підприємство, що офіційно займається, зокрема, і продажем метанолу, ввозило зазначену продукцію з Російської Федерації" – написав Білан.

Він зауважив, що метанол є сильною отрутою, і купити його у вільному продажу неможливо.

"У цьому випадку посадова особа сєвєродонецького підприємства за готівку незаконно реалізовувала метанол знайомому посереднику, який перепродав його безпосередньому організатору виготовлення сурогату, отримуючи гроші на картку" – додав Білан.

Всього у незаконний спосіб посереднику цієї оборудки було продано більш як 5 тонн метанолу, який потім доставили організаторові виготовлення сурогатного алкоголю.

"Посередник дав покази і в усьому зізнався. За місцем його проживання вже проведено обшук. А саме у цю мить триває обшук й на зазначеному підприємстві" – повідомив Білан.

Також він нагадав, що організатор виробництва та двоє його пособників учора були арештовані судом на 60 діб без права внесення застави. Ще один пособник знаходиться під домашнім арештом.

У справі про харківський смертельний алкоголь виявили "російський слід" - фото 1

У справі про харківський смертельний алкоголь виявили "російський слід" - фото 2

У справі про харківський смертельний алкоголь виявили "російський слід" - фото 3

Нагадаємо, перші смерті внаслідок отруєння алкоголем були зафіксовані в Харківській області 22 вересня. Пізніше кількість жертв зросла.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя