У справі про харківський смертельний алкоголь виявили "російський слід"

Правоохоронці встановили канал надходження на Харківщину метанолу для виготовлення сурогатного алкоголю, внаслідок вживання якого померли 38 осіб

Про це перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан написав у Facebook, повідомляє depo.ua.

"Канал надходження у Харківську область метилового спирту, який став основним інгредієнтом смертельного "коктейлю", від якого вже померло 38 людей, встановлено. Він поставлявся з одного з підприємств Луганської області, яке знаходиться у Сєвєродонецьку. Це підприємство, що офіційно займається, зокрема, і продажем метанолу, ввозило зазначену продукцію з Російської Федерації" – написав Білан.

Він зауважив, що метанол є сильною отрутою, і купити його у вільному продажу неможливо.

"У цьому випадку посадова особа сєвєродонецького підприємства за готівку незаконно реалізовувала метанол знайомому посереднику, який перепродав його безпосередньому організатору виготовлення сурогату, отримуючи гроші на картку" – додав Білан.

Всього у незаконний спосіб посереднику цієї оборудки було продано більш як 5 тонн метанолу, який потім доставили організаторові виготовлення сурогатного алкоголю.

"Посередник дав покази і в усьому зізнався. За місцем його проживання вже проведено обшук. А саме у цю мить триває обшук й на зазначеному підприємстві" – повідомив Білан.

Також він нагадав, що організатор виробництва та двоє його пособників учора були арештовані судом на 60 діб без права внесення застави. Ще один пособник знаходиться під домашнім арештом.

У справі про харківський смертельний алкоголь виявили "російський слід" - фото 1

У справі про харківський смертельний алкоголь виявили "російський слід" - фото 2

У справі про харківський смертельний алкоголь виявили "російський слід" - фото 3

Нагадаємо, перші смерті внаслідок отруєння алкоголем були зафіксовані в Харківській області 22 вересня. Пізніше кількість жертв зросла.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя