У Сонячній системі знайшли мандрівний міжзоряний астероїд (ВІДЕО)

Вчені з'ясували, що астероїд 2015 BZ509 на відміну від більшості об'єктів, ймовірно, прибув в нашу Сонячну систему з міжзоряного простору

Це перший відомий "мешканець" нашої Сонячної системи, який сформувався не тут, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Більшість об'єктів Сонячної системи, включаючи всі планети, обертаються навколо Сонця в одному напрямку: проти годинникової стрілки. З тисяч і тисяч астероїдів, комет, планет і супутників відомо тільки 95, які обертаються навколо Сонця за годинниковою стрілкою. Мало того, що астероїд 2015 BZ509 обертається навколо Сонця за годинниковою стрілкою, це єдиний відомий подібний об'єкт, який рухається в резонансі з планетою.

2015 BZ509 знаходиться на орбіті Юпітера і обертається навколо Сонця з орбітальним резонансом 1: 1, тобто з більш-менш такою ж швидкістю, як газовий гігант, - просто в іншому напрямку.

"Чому цей астероїд почав рухатися таким чином, ділячи орбіту з Юпітером, донині залишалося загадкою. Якби 2015 BZ509 був уродженцем нашої системи, він мав мати такий же напрямок, як і всі інші планети й астероїди", - говорить Фатхі Намуні з Обсерваторії Лазурного Берега у Франції, провідний автор нової роботи.

Намуні і астроном Хелена Мораїс з Університету Пауліста в Бразилії, провели комп'ютерне моделювання, щоб побачити, коли утворилася орбітальна стабільність незвичайного астероїда. Виявилося, що астероїд рухався в цьому напрямку вже 4,5 мільярда років тому.

Подібна особливість небесного тіла, як пояснює астрофізик, може бути пояснена тим, що 2015 BZ509 потрапив у Сонячну систему з міжзоряного середовища і був захоплений тяжінням Юпітера. Нові дані можуть означати, що в Сонячній системі присутні і інші міжзоряні астероїди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme