У Швейцарії учні-мусульмани відмовилися тиснути руки викладачам

Уряд Швейцарії піддав критиці рішення однієї зі шкіл в кантоні Базель ввести виняток із загальних правил для двох учнів-мусульман
Depo.Життя
5 квітня 2016 08:15
ФОТО: depo.ua

У швейцарських школах учень і вчитель за традицією потискують один одному руки перед початком і після закінчення уроку. Як заявили двоє учнів школи, хлопчики 14 і 15 років, цей звичай суперечить їхнім релігійним переконанням. На думку підлітків, іслам забороняє фізичні контакти з людьми протилежної статі, повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.

Учні почали вимагати зробити для них виняток. Адміністрація школи вирішила дозволити хлопчикам не тиснути руки своїм вчителькам. Щоб уникнути дискримінації за статевою ознакою, хлопчикам дозволили не тиснути руку і вчителям.

Рада муніципалітету Тервіль не схвалив рішення, але заявила, що прерогатива встановлювати шкільні правила належить працівникам школи. Однак рішення викликало критику ряду політиків.

Міністр юстиції Симонетта Соммаруга заявила, що звичай тиснути руку вчителям є невід'ємною частиною швейцарської культури. Член федеральних зборів міністрів освіти кантонів Крістоф Ейманн заявив, що рішення все-таки є дискримінаційним по відношенню до жінок, які працюють в громадській сфері.

В ісламській общині Швейцарії запекла полеміка навколо питання про привітання вчителів викликала подив.

"Можна подумати, що на кону саме існування ключових цінностей Швейцарії, в той час як мова йде про двох школярів, які захотіли вітати своїх вчительок не рукостисканням, а якось інакше", - йдеться в заяві, випущеній Центральною радою мусульман Швейцарії.

Разом з тим, в Федерації ісламських організацій Швейцарії помітили, що рукостискання між чоловіками і жінками, які не перебувають у родинних стосунках, допустимі, а в окремих ісламських країнах загальноприйняті.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя