У СБУ назвали ситуацію з копачами бурштину феноменом

Керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук заявив, що проблема незаконного видобутку бурштину - феномен, який потребує уваги на стратегічному рівні
Depo.Життя
12 березня 2016 23:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Ця проблема носить масовий характер. Це не просто окремий випадок, а це феномен, який потребує уваги на стратегічному рівні", - сказав він.

Ткачук запевнив, що СБУ спільно з правоохоронцями дуже ретельно займається проблемою незаконного видобутку бурштину. За два місяці 2016 року в Рівненській області силовики вже зафіксували близько 85 випадків незаконного видобутку бурштину та 17 фактів, зокрема масового видобутку, де на цих місцях були присутні від 100 до 500 осіб.

"Було вилучено, тільки у Рівненській області цього року, 22 мотопомпи та інше обладнання. Нами днями передані в ГПУ матеріали, задокументовані, про діяльність організованої групи, до якої причетні, в тому числі, правоохоронці та співробітники СБУ. Зараз ці матеріали знаходяться на розгляді в ГПУ для прийняття відповідних процесуальних рішень", - розповів він.

"У нас в службі є 100%-ва практика про те, що якщо стосовно якогось співробітника реєструється кримінальне провадження, він практично автоматично відстороняється від виконання обов'язків. І були конкретні випадки, коли наша внутрішня безпека, поряд з військовою прокуратурою та іншими правоохоронними органами, документувала в рамках виробництв злочинну діяльність наших співробітників, і ми завжди діяли тільки за такою схемою", - додав Ткачук.

Водночас представник СБУ висловив думку, що правоохоронці поодинці не зможуть побороти проблему незаконного видобутку бурштину. Її, на думку чиновника, необхідно вирішувати на законодавчому рівні.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя