У російських в'язницях незаконно тримають 9 громадянських журналістів з Криму, – МЗС

У російських тюрмах незаконно утримують 9 громадянських журналістів з окупованого Криму

Редактор стрічки новин
У російських в'язницях незаконно тримают…
Фото: Представництво президента України в АРК

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України, передає Depo.ua.

"Сьогодні в Україні День журналіста - професійне свято тих, хто незважаючи ні на що щодня доносить суспільству правду, для кого об’єктивна та неупереджена інформація є головною зброєю у протистоянні агресії проти нашої держави. Цей день також є можливістю вкотре згадати про те, що на тимчасово окупованих територіях України права і свободи представників ЗМІ систематично придушуються", – зазначили в МЗС.

В дипломатичному відомстві нагадали, що з перших днів окупації Росія розпочала тиск та репресії проти вільної професійної журналістики у Криму.

"На сьогодні незалежна журналістика на півострові повністю знищена як явище. В цих умовах виник феномен громадянського журналізму, коли звичайні люди з активною громадянською позицією взяли на себе виконання функцій ЗМІ, заповнюючи вакуум незалежного та неупередженого висвітлення ситуації на окупованому півострові", – йдеться у повідомленні.

За свою громадянську позицію та журналістську діяльність, як наголошують у МЗС, активісти зазнають переслідувань та потрапляють за грати, обвинувачення висуваються за "терористичними" статтями, що загрожує ув’язненням на терміни 20 і більше років.

"Наразі 9 громадянських журналістів, незаконно утримуються в російських тюрмах, один перебуває під домашнім арештом. Це - Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов. 10 березня у тимчасово окупованому Сімферополі російська ФСБ затримала журналіста "Крим Реалії" Владислава Єсипенка", – нагадують у відомстві.

Репресії проти журналістів у Криму

Нагадаємо, 5 травня президент Володимир Зеленський влаштував зустріч з журналістами у форматі пікніка.

Довідка: День журналіста відзначається згідно з указом президента від 25 травня 1994 року щорічно 6 червня. Саме в цей день 1992 року Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою в світі організацією професійних працівників ЗМІ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme