У поліції назвали найпопулярніші об'єкти "мінувань" в Україні (ІНФОГРАФІКА)

Протягом року по Україні поліція зафіксувала 594 факти неправдивих повідомлень про загрозу вибухів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на департамент комунікації Націполіції.

Так, лише за останні три доби в Україні поліція зафіксувала 21 факт неправдивих повідомлень про загрозу вибуху.

Найпопулярніші у псевдомінерів – Київська та Одеська області: 132 повідомлення про "мінування" перевіряла поліція Київщини і 105 – поліцейські Одеської області.

У 2017 році поліція фіксувала найбільше повідомлень про "замінування" адмінбудівель органів влади (189), житлових будинків (88) та об'єктів транспортної інфраструктури (74 факти). Крім того, об'єктами повідомлень про загрозу вибуху ставали розважальні заклади, банківські установи та транспорт.

Згідно з повідомленням прес-служби, для перевірки подібних повідомлень доводиться залучати значні сили поліції, зокрема – вибухотехнічних, кінологічних та інших підрозділів.

Крім того, правоохоронці змушені часом перекривати рух або евакуювати громадян, чиїм життям і здоров'ю може загрожувати небезпека.

У поліції нагадали, що за вчинення подібного злочину передбачена кримінальна відповідальність.

Зокрема, згідно з ч. 1 статті 259 Кримінального кодексу України, за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками – передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років. Повторний упродовж року факт неправдивого повідомлення про замінування може загрожувати зловмисникові вісьмома роками позбавлення волі.

Слайд1

Слайд2

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme