У Норвегії підтвердили утворення тромбів від вакцини AstraZeneca

У Норвегії вчені з'ясували, що вакцина проти коронавірусу від британо-шведської компанії AstraZeneca викликає у деяких людей сильну імунну реакцію, яка може вести до утворення тромбів
 

Журналіст відділу новин
У Норвегії підтвердили утворення тромбів…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Verdens Gang.

Зазначається, що група вчених досліджувала трьох медиків у віці до 50 років, госпіталізованих до лікарні Riskhospitalet при Університеті Осло через утворених тромбів після щеплення. Один з них помер.

"Наша теорія про те, що це сильна імунна відповідь, яка з великою ймовірністю виникла після вакцинації, знайшла підтвердження. Ми визначили специфічні антитіла у тромбоцитів, які дають картину, яка знайома нам з інших областей медицини, але викликана медикаментами", – сказав професор Пол Андре Хольме.

Він також додав, що таку імунну відповідь можна було отримати тільки від вакцини проти коронавірусу.

"У нас є причина. Ніщо інше, крім вакцини, не може пояснити те, що ми отримали цю імунну відповідь", – зазначив Хольме.

Як відомо, раніше в Естонії виявили два випадки виникнення тромбозу після вакцинації препаратами від коронавірусу. Один чоловік отримав щеплення вакциною AstraZeneca, другий – вакциною Pfizer. 

Нагадаємо, 11 березня у Європейському агентстві лікарських засобів (EMA) заявили, що зв'язок появи тромбів і вакцинації не доведений, і препарат не несе ризиків виникнення тромбозу.

15 березня виробник вакцини проти коронавірусу AstraZeneca заявив, що доказів появи тромбів через COVID-щеплення немає

17 березня у ВООЗ заявили, що рекомендують продовжити вакцинацію препаратом AstraZeneca.

18 березня президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні поки не зменшуватимуть вакцинацію препаратом CoviShield (AstraZeneca).

Depo.ua переклав інструкцію до CoviShield, у якій де вказано, що препарат створений для активної імунізації людей, старших 18 років, від коронавірусної хвороби. Ефективність і дані щодо безпеки наразі лімітовані для людей, старших 65 років. Безпека та ефективність для дітей та підлітків (віком до 18 років) ще не встановлені. Протипоказанням є чутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин.

Читайте також: В Україну привезли вакцину CoviShield: Що про неї відомо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme