У Нідерландах "презентували" три українські фільми

У Гаазі (Нідерланди) на кінофестивалі "Східні сусіди", що проходив 6-10 листопада, показали три українських фільми

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

Відкривав нідерландський фестиваль документальний фільм режисера Олександра Міхалковіча "Моя бабуся з Марса", створений за підтримки Держкіно.

Це – фільм спільного виробництва України, Білорусі та Естонії, що розповідає про життя в окупованому Криму. У фільмі також можна побачити, що таке режим та тиранія, яка існувала ще в радянські часи.

Слід зазначити, що цей фільмзаборонений до показу в Білорусі.

Ще одна стрічка, яку побачили глядачі в Гаазі, – фільм українського режисера Романа Бондарчука "Вулкан".

Знімали фільм в місті Берислав Херсонської області. Головний герой стрічки – перекладач Лукас, який працює у київському офісі ОБСЄ. Він виїхав з моніторинговою групою на кордон із Кримом і загубився. Чоловік заводить знайомства з місцевими, дізнається, що таке дискотека в гуртожитку і кохання. Лукас потрапляє в геть інше життя, яке наче відірване від світу, і починає бачити сенс вже в геть інших речах. Фільм сповнений реальними історіями місцевих жителів, а його герої списані з реальних людей.

Також у межах кінофестивалю показали документальний фільм українського режисера Семена Мозгового "Історія зимового саду". За словами режисера, це історія про неготовність прийняти зміни, які відбуваються.

Його фільм – не лише історія однієї людини, яка боїться змін, а й усієї країни, яка так само переживає зміни.

Документальний фільм знімали маленькою групою, яка складалася з чотирьох людей: оператор, звукорежисер, продюсер і Семен Мозговий. Зараз він працює над новим документальним фільмом про двох мотоциклістів, які поїхали в Америку ставити рекорд швидкості на радянських мотоциклах.

Нагадаємо, український фільм увійшов до списку номінантів "Золотого глобусу".

Довідка: Кінофестиваль "Східні сусіди" проходить щороку. На ньому представляють найкращі фільми зі Східної та Південно-Східної Європи. Головна мета фестивалю – показати культуру східних сусідів ЄС. Українські фільми представляють на фестивалі вже кілька років поспіль.

 

Читайте також: Дві українські стрічки, оскороносні мульти, жахи та бойовик: Які фільми виходять у прокат у листопаді

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme