UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У NASA вперше розповіли про погоду на Марсі

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) вперше відкриває дані про погодні умови на Червоній планеті після приземлення марсоходу Perseverance

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт NASA.

Зазначається, що метеорологічна система Mars Environmental Dynamics Analyzer (MEDA), яка розташована на борту Perseverance, вперше увімкнулась на 30 хвилин 19 лютого, приблизно через день після того, як сам марсохід опинився на Марсі.

Так, вже близько 20:25 того ж дня інженери отримали вихідні дані від MEDA.

"Нарешті після багатьох років роботи та планування ми отримали перший звіт про дані від MEDA. Наша система надіслала перші метеорологічні дані та зображення", – зазначив головний дослідник MEDA Хосе Антоніо Родрігес-Манфреді.

Відомо, що згідно з отриманими даними, температура поблизу марсохода становила -20 градусів за Цельсієм після початку роботи, а вже за пів години вона впала до -25 градусів.

Також датчики показали, що тиск на Марсі становить 718 Паскалей. Раніше астрономи вже прогнозували, що тиск на Червоні планеті в цю пору року може бути між 705 і 735 Паскалей. Відомо, що MEDA-датчик із радіації і пилу показав, що в Єзеро була чистіша атмосфера, ніж у кратері Гейла, який знаходиться за 3700 км від нього.

Нагадаємо, 9 квітня 2020 року NASA і Європейське космічне агентство заявили, що планують у 2031 році вперше в історії привезти на Землю зразки грунту з Марса.

А 10 січня 2021 року засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск заявив, що вже почав розпродавати своє майно заради заселення Марса.

18 лютого 2021 року марсохід NASA Perseverance успішно здійснив посадку на поверхню Червоної планети і одразу ж зробив перший знімок поверхні Марса.

20 лютого на зв'язок з Марсу вийшов безпілотний гелікоптер Ingenuity, встановлений на борту марсоходу.

22 лютого NASA виклало у відкритий доступ відео посадки Perseverance на поверхню Марсу.

А вже у березні марсохід прислав відео дослідження Марсу за допомогою лазера. Було також записано перші звуки пересування марсоходу на Червоній планеті.

Дивіться також: Марсохід NASA здійснює посадку на Червону планету (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme