Марсохід NASA здійснює посадку на Червону планету (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Марсохід Perseverance ("Наполегливість") Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) здійснює посадку на поверхню Червоної планети
 

Марсохід NASA здійснює посадку на Червон…
Фото: NASA

Про це повідомляється на сайті NASA, інформує Depo.ua.

Марсохід, який залишив Землю 30 липня 2020 року, здійснить посадку в районі 45-кілометрового кратера Єзеро на західній околиці рівнини Ісіди у північній півкулі Марса. Вчені вважають, що 3,5-3,9 мільярда років тому там розташовувалися дельта річки й озеро.

Пряма трансляція цього історичного дійства вже почалась. Безпосередньо посадка має відбутись орієнтовно в 23:00 за київським часом.

Марсохід Perseverance шукатиме ознаки існування у минулому Марса мікробіологічної форми життя. Зокрема, він вивчатиме клімат і погоду на планеті, а також збере зразки ґрунту та повітря. Для цього апарат укомплектовано 23 спеціалізованими камерами і вдосконаленою навігаційною системою, а також установкою, яка зможе взяти зразки марсіанського повітря.

Крім цього, апарат доставить на Марс зразки матеріалів, з яких планують виготовляти скафандри для висадки астронавтів на поверхню Місяця і, можливо, згодом і для Марса. Фахівці хочуть перевірити, як вплине на матеріали тамтешнє середовище.

Також марсохід обладнаний 2-ма мікрофонами. Зокрема, їх буде увімкнено під час прямої трансляції з Марса.

Крім цього, марсохід укомплектований безпілотником – 1,8-кілограмовим міні-гелікоптером Ingenuity ("Винахідливість"). За допомогою Ingenuity планують, зокрема, відпрацювати технологію таких польотів. У NASA наголошують, що раніше ніколи у рамках марсіанських експедицій не використовувалися апарати, що здатні літати в атмосфері.

На створення марсохода та його запуск, за оцінками фахівців, було витрачено від 2,1 до 2,7 мільярда доларів.

У NASA планують, що місія апарату на Червоній планеті триватиме впродовж 687 днів.

Ця посадка апаратів NASA на Марс стане вже дев'ятою, а один з попередніх марсоходів - Curiosity (Допитливість) й досі активний і з моменту посадки у 2012 році подолав 23 кілометри поверхнею Червоної планети.

Нагадаємо, 9 квітня 2020 року NASA і Європейське космічне агентство заявили, що планують у 2031 році вперше в історії привезти на Землю зразки ґрунту з Марса.

14 квітня 2020 року вчені встановили, що на Марсі є кисень, і його рівень продовжує збільшуватися.

2 червня 2020 року, вивчаючи дані з марсохода Curiosity, науковці знайшли докази існування древнього покритого льодом озера в кратері Гейл на Марсі.

А 10 січня 2021 року засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск заявив, що вже почав розпродавати своє майно заради заселення Марса.

Читайте також: "Наполегливість" NASA: Як американці шукатимуть життя на Марсі

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme